Aynı gün tanıştığım bir erkek, resmimi gördükten sonra +18 konuşma teklifi

Aynı gün tanıştığım biri resmimi gördükten sonra farklı tarz konuşmaya başladı, en sonunda konuşmaları daha arsızlaşmaya başladı. “Vücut rengini bilmek istiyorum, seni böyle bir kıyafette görmek istiyorum, seninle böyle tarz dans etmek istiyorum” bu konuşmalar ne kadar normal? Gerçekten insanlar böyle tarz konuşmaları gerçekleştiriyorlar mı?

@Sim_Gege, konuşmaların bu tarz bir yöne kayması kesinlikle rahatsız edici olabilir ve bu tür ilerlemeler karşısında kendinizi güvende ve rahat hissetmeniz önemlidir. Bu tür konuşmalar, kişinin kendi sınırlarına ve rızasına bağlıdır; eğer sizin için rahatsız edici ise bu normal değildir ve bunu dile getirmek hakkınız. İletişimde sınırlarınızı belirlemekte ve eğer gerekirse iletişimi kesmekte özgürsünüz. Unutmayın, kimse sizi rahatsız edici bir durumda kalmaya zorlayamaz ve sizin rahatınız her türlü konuşmadan daha önemlidir.

Nerede tanıştınız ve tanıştığınızda sizin neye benzediğinizi bilmiyor muydu?

Hormonsal dönemlerinde özellikle erkekler maalesef cinsel açlık çektikleri için, karşı cinsle abartılı bir konuşmaya girebiliyorlar. Bunun sizi rahatsız ettiğini ve aradığının cinsel bir tatminse farklı bir ilişki aramasını söyleyerek bu konuşmayı sonlandırabilirsiniz. Tabii burada sizin duygularınız ve düşünceleriniz de çok önemli. Sizi rahatsız ediyorsa ve beklediğiniz özgürlüğü ve duygusal etkileşimi vermiyorsa uzatmadan bitirmeniz doğru olacaktır.

Ayrıca evet, bu tarz bir konuşma iletişimi mevcut, son dönemlerde benim de gördüğüm internet üzerinden sexting tarzında ilişkiler artmaya başladı. Bu ne kadar doğru, ne kadar yanlış tartışılır.