Asgari ücret yıl başında artmadan mutfak için nasıl kayıt görmeliyiz

Asgari ücret artmadan mutfağımıza kullanmak üzere lazım olabilecek ne almalıyız ki. Gelen zamlardan etkilenmeyelim. Ya da az etkilenelim.
Ben şahsen salça, makarna, tereyağ, sıvıyağ, bulgur aldım başka neler dahil edilebilir …

1 Beğeni

Temel gıda ürünlerini stoklamak her zaman mantıklı. Her ürünü, çok tükettiğiniz ürünleri stok yapmak mantıklı. Yalnız bozulacak, böceklenecek ürünlerinizi uygun saklama koşullarında saklamanızı zaman zaman kontrol etmenizi öneririm. Ayrıca alırken SKT’lerine göz atmanızı kesinlikle öneririm. Ek olarak temizlik malzemelerini de alabilirsiniz.

Ayrıca PTTAVM üzerinde 5kg teneke yağlar 130 TL’den falan görmüştüm. Oraya da bir göz atmanızı öneririm.

Raf ömrü uzun olan ürünleri stoklamak iyi olabilir, bunun yanında dondurucunuz da yer varsa mutlaka dönmüş gıdaları da hazır bulundurmanız yerinde olacaktır. Önerilerinizde yerinde, hepsine ek olarak patates, soğan da uygun saklama yeriniz varsa stoklamak yerinde olacaktır.

Dün (22.12.2022) de askeri ücret artışı oldu. 8.300 TL olarak belirlendi. Bu gün her şeye zam gelmişti.

1 Beğeni

Anlamiyorum arkadas asgari ucret artiyor ama neden zam geliyor ? biri bana bunun mantigini aciklasin lutfen.

Sonra yok fiyatlar sabit diye marketler artislik yapıyor. Asgari ücret açıklanmasına yakın zam yapıldı. Asgari ücret açıklandı yine zamn yapıldı. Eeee sabitlesen ne olacak?

bazilari bi yerden nasil daha cok kazik atarim millete diye cakallik pesinde.

Sabit mabit yok. Ben çalıştığım yerden biliyorum. En kötü %20 arttı.

Simdi zam yapilmasi tabiki son tuketici icin iyi degil ancak yapilan her hareket bir dalga olusturuyor ve bunun sonucunda zam yapilmamasida zor oluyor. Ornek asgari ucret artiyor ve marketlerde calislanlarin maaslarida artiyor. Simdi marketler bu calisanlarin maaslarini artan sekilde odemek icinde zam yapmak zorunda kaliyor. Etkiye tepki soz konusu. Zam yapilmazsa o zamanda kazanclar dusecegi icin isci cikarmalar soz konusu olacaktir.

Zamlari engellemenin iyi bir yoluda devletin vergiyi dusurmesi olacaktir, bu sekilde zamlar gorulemeyecek kadar az olacaktir ve son tuketiciyi uzmeyecektir.

Öyle tabi abi, adamlar asgari ücret açıklanmadan fiyatlara zam yaptılar, asgari ücretten sonra yine zam yaptılar. Şimdi fiyatlar sabit diye bas bas bağırıyorlar. Eee bırakta sabit kalsın 2 kere zam yaptın yani…

1 Beğeni

Milleti yiyorlar desene :slight_smile: Allah sonumuzu hayir etsin, dert bitmiyor…

1 Beğeni

Eskiden babam anlatıyor ticaret yapan adama güven olurmuş. Müşteri ve işletme sahibi arasında bir güvenleşme olurmuş. Şimdi Hiç bir konuda kimsenin kimseye güveni kalmadı. İnsanın kardeşi, abisi bile iyilik yapsa düşünür oldu. Acaba altında başka bir şey mi var diye.

Kotu bir noktaya gidiyor ama ne kadar kotu bilemeyiz yada tam tersi bir etkide yaratabilir. Gorecegiz.

1 Beğeni