Kyk yurtlarında internet sıkıntısıi

Bu kyk internetlerinin her geçen gün daha yavaşlamasının bi mantığa oturtamadığımı öncelikle belirtmek isterim. Boş vakitlerinde yurtlarında bulunan öğrenciler bu internetten faydalanamıcaksalar bu internet neden var acaba ?

Aslında üzücü bir durum ancak aynı anda herkes film izlemeye kalksa buna hiçbir kota dayanamaz. Belki de kullananlardan bazıları ciddi oranda internet limitlerini zorlayacak şeyler yapıyordur, buda asıl ihtiyaç sahiplerinin yararlanmasını engelliyordur. Bu durumu çözmenin en iyi yolu yurt yönetiminin internet trafiğini takip etmesidir bence. Bu şekilde hangi bağlantının aşırı trafik tükettiği belirlenip limit koyulabilir. Yada en başından her kullanıcı için uygun bir limit belirlenirse buda herkesin eşit seviyede interneti kullanabilmesini sağlayacaktır. Bu şekilde bir kişinin yaptığı aşırı kullanım, diğer kullanıcıları etkilemeyecektir.

Tabi bu önerilerim aklı başında bir yöneticinin yapabileceği yada istekli olması ile mümkün olacaktır. Bu söylediklerimi yönetime iletmeyi deneyebilirsiniz. Eminim bu sorunu çözmek çok basit bir kaç ayar ile mümkün olacaktır.