Yalan Haberlere Sizin Çözümünüz Ne Olur?

Olduda bir yasa çıkartacaksınız ve şu yalan haberlerin önüne çıkmak isteyeceksiniz. Nasıl bir yasa çıkartırsınız?

Örnek video:

https://twitter.com/pusholder/status/1617936454361186304?s=20&t=dkAkDgs91oIhFFyI0YO1zg

Simdi burda agzimi acmak istemem ama gercekten oyle haber yapan editorler ve siteler varki ettigim kufurlerin haddi hesabi yok. Sirf merak uyandirmak ve kullanici cekmek icin yapmadiklari sebeklik yok. Daha bugun iki haber gordum (ki bu tarz haber yapanlari engelliyorum gormemek icin) gercekten kanun cikartip bu tarz haberleri yapanlari cezalandirmak isterdim. Ornek vereceklerim: Haber resimlerine bakin, haberle alakalari yok. Basliga da bakin.


Sorun aslinda bunu yapan sitelerin cogu Turkiyenin onde gelen haber sitelerinden bazilari. Umarim kullanicilar bu tarz icerikler ile tiksinc bir haberci anlayisi olusturan siteleri ziyaret etmeyi ve onlara para kazandirmayi birakir.

Yasalar bazı durumlar için korkutucu olması şart. Çocuk istismarı, hırsızlık, saygısızlık, kadına şiddet ve ayrıca trafikteki bazı kurallar. Oluşmadığı sürece medeniyet ülkemize ne yazık ki gelmeyecek. Bizim için koyun diyorlar ya bence haklılar bize biri şu yasak bu yasak demeyecek abi, biz bundan anlamıyoruz. Bize şunu yaparsan cezası bu, bunu yaparsan cezası şu! dediği zaman medeniyet geliyor. Biz korkuyla insanlaşıyoruz.

1 Beğeni