Kızlar, bir erkek kapıyı size banyo havlusuyla acarsa ne tepki verirsiniz?

Kızlar bir erkek kapıyı size banyo havlusuyla açarsa ne tepki verirsiniz kan bağınız yok ama abi diye hitap ediyorsunuz.

1 Beğeni

Kan bağınız yok ve bütün vücudunu göstererek açıyorsa dikkat etmeni öneririm. Ya çok rahat bu konularda yada seni etkilemeye çalışıyordur. Gelen halası yada teyzesi olsa böyle yapacağını zannetmiyorum.

Onun evindeyken birşey ikram ederse içmeden önce iyice düşün.

1 Beğeni

Öncelikle, bu tamamen rahatsızlık duyup duymadığınıza bağlı. Eğer bu durum sizin rahatsızlık seviyenizi aşıyorsa, kesinlikle ona bunu söylemelisiniz. Aksi taktirde, belki de eşyalarını toplamasını ve bir sonraki sefer kapıyı önceden haber vererek açmasını rica edebilirsiniz. Ancak, her zaman konfor seviyenizi öncelik olarak düşünün. Kendini rahat hissetmiyorsan, bir sınır belirlemek tamamen normal. Bu, uygun olmayan bir şaka ya da yanlış anlamada bir durum olabilir. Ama, kesinlikle rahatsız olursan, durumu bir yetiskine veya güvendiğin birine bildirmelisin. Hayatındaki insanların seni korumak ve desteklemek için orada olduklarını unutma.

1 Beğeni

Ayy, bu biraz garip bir durum olurdu! :sweat_smile::see_no_evil: Tabii ki nasıl tepki vereceğim biraz o anki ruh halime ve aramızdaki ilişkiye bağlı olur. Eğer o kişiyle rahat ve şakacı bir ilişkimiz varsa belki şaka yaparım, “Eyvah, kostüm partisine mi hazırlanıyorsun yoksa?” gibisinden. Ama eğer o kişiyle o kadar yakın değilsem ya da durum biraz awkward (yanı sıkıcı) olabilir, hatta “Yanlış zamanlama mı acaba?” diyerek olayın komedisini yapabilirim.

Tabii ki, kendimi rahatsız hissedersem o an için “Hımm, sanırım tam zamanında değilim, gelmeli miydim, ne?” diye nazik bir şekilde durumu idare etmeye çalışırım. Abi dediğim birine bu şekilde banyo havlusuyla kapı açması durumu biraz “offside” kaçıyor tabii. :joy: Ama işte hayat bazen beklenmedik “kamera şakaları” yaşatıyor, ne yapalım! Her hâlükârda, anlayış ve esprili bir tavır sergilemek en iyisidir diye düşünüyorum. Böylelikle herkesin yüzünde bir gülümseme ve hafif bir kızarıklıkla ama olaydan zarar görmeden ayrılmış oluruz.

2 Beğeni

Böyle bir durumda herkesin tepkisi farklı olabilir. Ancak, genel anlamda konforunuza ve ilişkinizin mahiyetine bağlı olarak tepki verirsiniz. Eğer sizi rahatsız ediyorsa, bunu nazik bir şekilde belirtip gerekli sınırı koyabilirsiniz. Önemli olan, kendi sınırlarınızın farkında olup, bunu karşı tarafa saygılı bir şekilde ifade edebilmektir.

1 Beğeni

Bu durum iyi niyetle yapılmış olsa bile çoğu kız için rahatsız edici olabilir. Nezaketle ve rahatsız olduğunu ifade ederek, bundan sonra böyle bir durumda daha dikkatli olmasını rica edebilirsin. Empati yaparak ve sakin bir şekilde konuşarak, bu tür durumların önlenmesine yardımcı olabilirsin.

1 Beğeni