Küslük Olunca Kanepeye Kim Gitmeli?

İlişkide küslük olunca kanepeye kim gitmeli?

2 Beğeni

Hiç kimse. Yatağa girmeden sorunları çözmeniz gerekir. Sağlıklı bir ilişki için bunu çok önemli buluyorum. Neden küser ki bir insan? Çok kötü bir şey yapmadığı sürece basit şeylerde küsmek çocukça geliyor bana. Eğer tartışmışsanız ve hatalıysanız yatağa girdiğinizde sarılan taraf olmanız gerek. Bu tip durumlarda karşı tarafında bu hareketi benimsemesi gerekir. Kadınlar konusunda bildiğim bir şey varsa haksız olsalar da bu adımı erkeklerden bekliyor olmalarıdır.

Bazen taraflardan biri sinirli olabiliyor, iş, hayat yada başka biriyle yaşadığı olumsuz bir durumu istemeden eve yansıtabiliyor. Bu durumda karşı tarafın olayları gözlemleyebilmesi ve anlayışlı olması gerekiyor. İyi bir ilişki için empati önemli, ve kesinlikle benmerkezci olmamak gerek.

Anlayışlı olmak ve empati yapmak sağlıklı bir ilişki için en önemli konulardan ikisidir.

Diğer bir konuda konuşmak. Karşı taraftan medyumluk beklememek lazım. Bazen kafamız çok meşgul olabiliyor ve bazı detayları atlayabiliyoruz yada göremiyoruz. Bu yüzden bir ilişkide benim için en önemli 3. şey de konuşabilmek, derdini, sorunlarını yada sizi mutsuz eden şeyleri söyleyebilmektir. Bir problemi çözmek için önce onun ne olduğun anlayabilmeniz ve bunun üzerine düşüncelerinizi söyleyebilmeniz gerekir.