Kayıtlı verilerinizi yönetme/silme/anonim yapma - Sorucevap.com kullanıcı verilerinizi nasıl yönetirsiniz!

Sorucevap.com sitesinde yer alan hesabınız ve hesabınızda belirttiğiniz bilgilerin kullanımı ile ilgili bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz: Gizlilik - Soru Cevap

Bir şekilde sorucevap.com da sizi memnun etmeyen durumlar söz konusu olduğunda yada düşündüğünüz gibi olmadığını fark ettiğiniz de hesabınızı sildirmek isteyebilirsiniz. Bu konuyu, sizi bilgilendirmek ve sorunları çözebilmemiz için bizimle nasıl iletişime geçebileceğinizi anlayabilmeniz için yazıyorum.

Yine de kısaca belirtmek gerekirse kişisel ve hassas bilgilerinizi kesinlikle paylaşmıyoruz ancak bazı veriler sitenin daha iyi işlemesi ve reklam servislerinin size uygun içeriksel reklamlar gösterebilmesi için paylaşılabilir. Bu sizin bilgilerinizi kesinlikle ifşaa etmeyecek reklam servisleriyle paylaşılabilir yada kullanıcı trafiğini gözlemlediğimiz analistik servislerle.

Sorucevap.com izniniz olmadan hiç bir hassas bilgiyi paylaşmamaktadır ancak çok hassas olmayan bazı verilerinizi nasıl kullandığımız ile ilgili yukarıda verdiğim sayfadan bilgi alabilirsiniz.

Hesabınızı silmek yerine anonim etkileşim yapabilirsiniz!

Detaylara geçmeden önce sorucevap.com da anonim olarak yeni konu oluşturabileceğinizi yada cevaplar gönderebileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer kimliğinizi gizleyerek merak ettiğiniz soruları sormak istiyorsanız bu tam size göre bir yöntem olabilir. Bu şekilde açık hesabınızı tehlikeye atmadan ve kişisel alanınızı belli etmeden aktif olabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgiyi Kimliğinizi gizleyerek (anonim) yeni konu oluşturma yada cevap verme nasıl yapılır? sayfasından alabilirsiniz.

Kayıtlı hesabınızı silmek/sildirmek isterseniz!

Sorucevap.com sitesi ve yönetimi sizin burada en iyi zamanı geçirmeniz için gereken her şeyi yapmaktadır. Ancak yine de sizin kişisel alanınıza ve düşüncelerinize saygı duyuyoruz. Sitemize yeni üye olanlar veya üye olduktan sonra herhangi bir konu oluşturmayan kullanıcılar kendi hesaplarını silme yetkisine sahiptir. Bunun için profilinize girerek sırayla Tercihler alanını sonrada hesap bölümünü seçin. Sayfanın en altında profilinizi silebileceğiniz bir alan göreceksiniz. Bu işlemlerin geri dönüşü yoktur ancak hesabınızı sildikten sonra istediğiniz zaman geri dönebileceğinizi ve yeni hesap oluşturabileceğinizi söyleyebiliriz…

Eğer silme bağlantısını göremiyorsanız bu hesabınızın sitemizde aktif olduğu anlamına gelir ve bu durumda bizimle iletişime geçmeniz gerekecek. Konu yetkili bir arkadaşa ulaştıktan sonra, tekrar onayınızı isteyecek ve sonrasında hesabınızı anonim kullanıcı olarak değiştirecek ve size ait olan bütün bilgilerin sistemden silinmesini/değiştirilmesini sağlayacaktır. Bu işlemin geri dönüşü yoktur, silinen yada anonimleştirilen hesapların artık sizinle bağlantısı olmayacaktır.

Bizimle nasıl iletişime geçebilirsiniz?

Öncelikle hakkımızda sayfasını kullanabilir, herhangi bir yetkilinin profiline girerek sohbet kanalından (yada özel mesaj gönderebilirsiniz) iletişim kurarak düşüncelerinizi yada sorunlarınızı belirtebilirsiniz. Bu yöntem ile yapacağınız birebir iletişimde yetkili arkadaş öncelikle rahatsız olduğunuz konuyu ve bu sorunları nasıl çözebileceği ile ilgili sizinle görüşme yapacaktır. Fikrinizi değiştirmediğinizde ve sorunlarınızı çözemeyeceğimiz bir noktayı gördüğümüzde isteğinizi yerine getirmek için üst yöneticiye istek yapılacaktır. Bu noktandan sonra hesabınızın silinmesi 1 saat ile 48 saat arasında gerçekleştirilecektir.

Yada burada ki kategoride: Site geri bildirimi - Soru Cevap isteklerinizi ve düşüncelerinizi içeren bir konu oluşturabilirsiniz. Ayrıca buradaki şikayet bölümünden: Şikayetim Var - Soru Cevap şikayetlerinizi içeren bir konu açarak bunları çözebilmemiz için bize yardımcı olabilirsiniz.

Hesabınız silindiğinde neler olur?

Hesabınızın silinme işlemi sırasında sorucevap.com sitesine yaptığınız katkılar incelenir, oluşturduğunuz konulara bakılır ve bu içerikleriniz hesabınız silinmeden önce anonim olarak işaretlenerek sitede isimsiz olarak yayınlanmaya devam ettirilir. Bu noktadan sonra kişisel bilgilerinizin yer aldığı profil sayfanız sorucevap.com sitesinden tamamen kaldırılır. Bu işlemden sonra maalesef hesabınızın geri dönüşü mümkün olmayacaktır.

Ayrıca Kişisel Verileri koruma kurumunun yayınladığı Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Rehberi sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.