Sorucevap.com da puan toplayarak para kazanabilirsiniz!

Bu konu bir süre askıya alınmıştır, onun yerine aktif ve etkili kullanıcılara her ay belirlenen miktarda hediye yada para ödülü verilecektir. Bunun çalışmaları bittiğinde tanıtımı yapılacaktır. Yinede öneri ve görüşlerinizi bekliyoruz.


Merhaba arkadaşlar!
Yeni yayın hayatımıza başladığımız için sitedeki aktiviteleri ve kaliteli içeriği artırmak adına kullanıcılarımıza desteklerinden dolayı para kazandırıyoruz. Site üzerinde gerçekleştireceğiniz bir çok aktivite ile kazanacağınız puanları istediğiniz zaman paraya dönüştürüyoruz. Bütün puanlarınızı paraya çevirmek zorunda da değilsiniz, belirlediğiniz miktar puanı paraya çevirip, kalan puanları da saklamak yada ilerde değerlendiğinde kullanmak için saklayabilirsiniz. Puan başına ücretler her dönem ve farklı etki altında değişebilmektedir.

Detaylara geçmeden önce diğer para kazanma yöntemi olan ödüllü sorulara en iyi cevabı verme yöntemi ile de para kazanabileceğinizi not edelim.

Puan kazanabileceğiniz aktiviteler

Aşağıdaki aktiviteleri yaparak puan toplayabilirsiniz ki hakkedilmedikçe yada gerekmedikçe yapmayın, günlük belli bir limiti bulunmakta. Ancak üyelik düzeyinize bağlı olarak limitler otomatik olarak artırılmaktadır. Yani sorucevap.com da ne kadar çok etkin olursanız üyelik düzeyiniz yükselir, daha çok özelliğe kavuşurken, günlük az olan limitler artırılır. Özgürlüğün tadını çıkarın, topluluğumuza katkıda bulunurken harika bir profil oluşturun ve kariyeriniz boyunca referans verebileceğiniz bir sayfanız olsun. Şimdi puan kazanabileceğiniz aktiviteler neler ona bir bakalım:

Eylem Kazanılan Puan
Konu yada cevabınız beğeni aldığında 1
Verdiğiniz her beğeni için 1
Cevabınız/yorumunuz çözüm olarak işaretlendiğinde 50 (5TL) + (100 kelime x 10TL)
Birini davetiye göndererek üye yaptıktan sonra 25 (0.5 TL)
Okumak için harcanan her saat için 1
Okuduğunuz her 100 gönderi için 1
Yeni konu/soru oluşturduğunuzda 5
Cevap/yorum yazdığınızda 2
Bir içeriği şikayet ettiğinizde ve kabul edildiğinde 10
Siteyi ziyaret ettiğiniz her gün için 1

Puanların değeri

Puan başına yapılacak ödeme şuan için 0,10 TL olarak kararlaştırılmıştır. Yakın zamanda aktivitelerin gidişatına göre yeni fiyatlar belirleyebiliriz ve güncelleyebiliriz… Yeni fiyatlar güncellendiğinde, puanların değeri güncel fiyat üzerinden hesaplanacaktır. Yani 10 yıl önceki 10 puanınız eğer paraya çevirmediyseniz 10 TL ediyorsa, su anki güncel fiyattan 100 TL olarak hesaplanacaktır (kabaca örnektir). Günlük olarak üye statüsüne göre limitler bulunmakta ve bu limitler düşük olduğu için statünüzü yükselttikçe kazancınızı da artırabileceksiniz.

Para kazanma hangi üyelik düzeyleri için geçerli?

Para kazanma özelliği aşağıdaki üye grupları için geçerlidir:

  • Yeni kullanıcı
  • Acemi kullanıcı
  • Üye
  • Müdavim
  • Lider
  • Premium (grup)
  • Moderatörler

Puanlama sisteminde paraya çevrilecek puanlar, üyelik statünüze göre belirlenen oranda fazladan hesaplanacaktır. Örneğin acemi bir kullanıcının kazandığı puan x 0.1 ile çarpılırken, müdavim yada lider üyelerin kazandıkları puanlar x 0.2 yada x 0.3 gibi bir değer ile çarpılarak hesaplanacaktır. Buda üyelik statünüz ne kadar yüksekse puanlarınızın değeri o kadar fazla olacak demektir. Belirlenen çarpım katsayıları zamanla güncellenecektir.

Şimdilik kayıt olun, siteyi istediğiniz gibi kullanın ve soru cevap topluluğumuza katkıda bulunun. Zamanla burada olmaktan keyif alacağınızı umuyoruz.

Not: Bu konu zaman içerisinde değiştirilebilir, güncellenebilir. Takip etmeyi unutmayın.

Kendi puanlarınızı profil sayfanızdan görebilirsiniz. Ayrıca topluluk genelinde herkesin puanlarını buradaki sayfadan takip edebilirsiniz.

3 Beğeni