Kimliğinizi gizleyerek (anonim) yeni konu oluşturma yada cevap verme nasıl yapılır?

Sorucevap.com da kullanıcılarımızın gizlilik alanına çok saygı gösteriyoruz ve bazı durumlarda kimliğinizi gizleyerek soru sormak istemenizi yada diğer konulara cevap vermek istemenizi anlayışla karşılıyoruz. Size ve kişisel alanınıza duyduğumuz saygıyı göstermek adına sitemizde anonim olarak yeni konu oluşturabilmeniz ve var olan konulara cevap yazabilmeniz için gerekli araçları kullanıma sunuyoruz.

Anonim özelliğini kimler kullanabilir?

Anonim özelliğini kullanabilmeniz için sorucevap.com da mevcut bir kullanıcı hesabınızın olması gerekiyor. Ancak hiç şüpheniz olmasın, anonim modda yayınladığınız içerikler ile gerçek kullanıcı hesabınızın birbiriyle bağlantısı asla bulunmayacaktır. Bunun yanında sistem belirtilen süre aralıklarında anonim bilgilerinizi devamlı değiştirmekte, böylece anonim güvenliğinizi en üst seviyeye çıkaracaktır.

Anonim özelliğini hangi güvenlik düzeyindeki kullanıcılar kullanabilir?

Öncelikle güvenlik düzeyi sistemini anlayabilmeniz için buradaki konuyu inceleyebilirsiniz. Sitenin temiz ve sahte hesaplardan korunması adına, anonim özelliğini “acemi kullanıcı” düzeyi ve daha üstteki güvenlik düzeyindeki kullanıcı grupları kullanabilmektedir. Acemi kullanıcı seviyesine geçebilmeniz için yapmanız gereken adımları buradan görebilirsiniz: Güven Düzeylerini Anlama - sorucevap.com üyelik düzeyleri/seviyeleri/yetenekleri

Anonim moduna nasıl geçilir?

sorucevap.com a gerçek hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Bu adımdan sonra istediğiniz zaman anonim moda geçebilir yada anonim moddan çıkabilirsiniz. Anonim moda geçmek çok kolaydır, aşağıdaki resimde adımları izlemeniz yeterlidir:

Bu adımdan sonra sistem size anonim bir hesap oluşturur ve gerçek kimliğinizden ayrı olarak yeni sorular sormaya yada cevaplar göndermeye başlayabilirsiniz.

Anonim moddan nasıl çıkılır?

Bu işlemde bir önceki başlıktaki kadar kolaydır. Aynı adımları izleyerek anonim moddan çıkarak, gerçek hesabınız ile yeni konular oluşturmaya devam edebilirsiniz.

Anonim konularımı gerçek hesabıma taşıyabilir miyim ?

Bunu yapmak şuanda sizin tarafınızdan mümkün değildir ancak bir yetkiliyle iletişim kurarak sizin yerinize yöneticinin bunu yapmasını sağlayabilirsiniz. Normal şartlarda yöneticilerde dahil hiç kimse anonim hesaplar ile gerçek hesapların bağını bilemez. Bunu yaptığınızda sizinle ilgilenen yetkilinin anonim hesabının size ait olduğunu bileceğini anlamanız gerekiyor. Bu durum kesinlikle kişisel alanınıza bir tehtit değildir, bundan emin olabilirsiniz. Zaten yukarda da belirttiğimiz gibi belirli bir süre sonra anonim hesaplar yenilendiği için siz tekrar söylemeden anonim hesaplarınızın bağını bilmemiz söz konusu olmayacaktır.

Anonim hesabınızı ve oluşturduğunuz içerikleri nasıl silersiniz?

Anonim olarak oluşturulan içeriklerinizi bir kerede silebilirsiniz. Bunun için anonim moduna geçtikten sonra anonim profilinizin tercihler bölümüne girin, en altta hesabı sil butonunu görebilirsiniz. Bu adımdan sonra anonim oluşturduğunuz içerikler ve anonim hesabınız silinecektir. Ama istediğiniz zaman yeniden anonim moda geçerek yeni bir anonim hesap oluşturarak kimliğinizi belli etmeden içerikler oluşturabilirsiniz.