Evli bir erkeğin trans bir kadına aşık olması mümkün müdür?

Evlilik, iki insan arasındaki sevgi ve bağlılık ilişkisini belirler. Ancak, cinsel yönelim ve kimlik konuları da eşit derecede önemli ve karmaşıktır. Trans bireylerin toplumdaki varlığı genellikle tartışma konusu olmuştur ve birçoğu hak ettikleri sevgiyi ve anlayışı bulmakta zorluk çeker. Bu bağlamda, evli bir erkeğin trans bir kadına aşık olma ihtimali üzerine ne düşünürsünüz? Toplumun genel anlayışı ve kabul seviyesi bu durumu nasıl etkileyebilir? Evli bir erkeğin bu durumu nasıl yönetebileceği ve bu durumun evliliğe olası etkileri neler olabilir?

Mümkündür ancak evlilik müessesi bir kişiden oluşmaz. Burdaki hata kişinin evliyken böyle bir olayı yaşıyor olması. Yoksa aşık olunan kişinin kadın, erkek yada trans olması hiçbirşeyi değiştirmez. Evlilik mantığını ciddi bir şekilde sarsacağı için dikkatli olunması gereken bir konudur.

Eğer evliliğiniz iyi gitmiyorsa yada artık eski sıcaklığı yada bağlılık olgunuzu hissetmiyorsanız öncelikle insanın evli olduğu kişiyle bunu saygıyı bozmadan, karşıdaki insanı incitmeden konuşmak gerek. Konu zorlayıcı bir durumdaysa çift terapistide bu süreçte faydalı olabilir.

Her halükarda evliyken başka birisine aşık olmak, evliliğinizin yolunda gitmediğini gösterir, iki tarafta kendindeki sorunu anlamak için sakin kafayla düşünmeli, tercihlerine göre hareket etmelidir.