Bira Boru Hattı Döşeyen Firma

https://www.instagram.com/p/Ch6g2Z0AVbQ/

İnstagramda denk geldiğim bir habere bakın gerçek mi sizce? Belki @selcukkilic bilebilir.

2 Beğeni

Doğrudur, Brugge şehrinde 2016 yılında kurulmuş bir bira boru hattı mevcut, kamyonların neden olduğu kargaşanın ve ulaşım maliyetlerinin düşürülmesi için yapılmıştır. Bu ilk değildir ve daha önce yapılmış örnekleri bulunmaktadır. Örneğin Fransa’da. Ancak bu alanda en büyükleri ve maddi açıdan ciddi paralara yapılanlar Belçika ve Almanya’da bulunuyor.

Önemli biyolojik boru hatları
Brugge’de 2016 yılında inşa edilen ve şehir merkezinde bulunan De Halve Maan bira fabrikasından sanayi bölgesindeki şişeleme tesisine bira taşıyan bira boru hattı bulunmaktadır. 2017 yılında Almanya’da birayı Wacken Açık Hava festivaline 35 cm çapında bir boruyla 7 km boyunca taşımak için inşa edildi , bu da 400.000 litre bira taşıması gerekiyor , yani etkinlik sırasında saniyede 6 bira akış hızı. Fransa’daki 2015 Hellfest 5’teki gibi geçici bira boruları da mevcuttur. Gelsenkirchen’in Almanya’daki stadyumu Veltins-Arena, 32 büfeye 6 bira sağlayan 5 km’lik bir boru hattına sahiptir. - Wikipedia

2 Beğeni

Video da altta çıkan metinde “300 bin doları bira severler tarafından karşılandı” diyor adam "30 bin dolar " diye okuyor. Evet, buna takıldım :slight_smile:

2 Beğeni

Dikkatin için seni tebrik ediyorum :slight_smile: bende 30 bin dolar çok az değilmi diye düşünüyordum izlerken :slight_smile:

1 Beğeni