Yayineviyle mail yoluyla konuştum sizce bir sey olur mu?

Yayınevine mail attım ve bana geri dönüş yaptılar, “Telefon numaranızı gönderebilir misiniz?” dediler. Ben de “Arama hakkım yok, siz arar mısınız?” dedim. Bir şey olur mu? Sonradan böyle dememin yanlış olduğunu düşündüm de.

Yayıneviyle yaptığınız görüşmenin detaylarına göre, “arama hakkım yok, siz arar mısınız?” demek, bazı durumlarda yayınevine kendi süreçlerini uygulama konusunda bir esneklik sağlayabilir. Ancak bu durum, yayınevinin ilk etapta niçin telefon numarası istediğini ve genel iletişim tercihlerini anlamakla ilgili bazı soruları gündeme getirebilir. Yayınevi genellikle doğrudan iletişim kurmayı tercih edebilir çünkü bu, bilgi alışverişini daha hızlı ve etkili kılar.

Eğer iletişimde kibar ve açık bir dil kullanıldıysa ve yayınevi mesajınızı yanlış anlamamışsa, bu durum büyük bir sorun teşkil etmeyebilir. Ancak, genel olarak profesyonel iletişimde, karşı tarafın taleplerine olabildiğince uyum sağlamak ve onların iletişim yöntemleriyle uyumlu olmak önemlidir. Yayınevi sizden telefon numaranızı istemişse, bunun sebebi belki de daha hızlı ve verimli bir iletişim kurmayı amaçlamalarıdır.

İlerleyen süreçte, eğer mümkünse ve iletişim kurmak sizin için bir sorun teşkil etmiyorsa, telefon görüşmesi yapmayı kabul etmek ya da en azından iletişim tercihlerini daha esnek bir şekilde yönetmeye çalışmak faydalı olabilir. Bu, yayınevinin size ve müsveddenize olan ilgisini pekiştirebilir ve sürecin daha sorunsuz ilerlemesine yardımcı olabilir.

Büyük ihtimal sizi ciddiye almayabilirler. Böyle bir çalışmanız varsa en azından bu tarz yerlerle iletişim kurabilmeniz gerekiyor. En azından karşı taraf bunu saygısızlık olarak algılamaz.