Yayin evinin reaktörlere yaklaşımı nasıldır?

Yani mesela redaktör ile anlaştık redaktör bizim icin yayin evlerine mail atiyor boyle bir hizmet veriyorlar taninmis bir redaktör ünlüler ile çalışmış. Kitabımı hesapladım 100 kelime parası 20 tl benim kitapta 10.000 kelime var 2 bin tl ediyor. Ama benden 10 bin tl istedi redaktor neyse sizce yayin evleri redaktöre yaklasimi nasildir?

@GumusMaskeli, yayınevlerinin redaktörlere yaklaşımı genellikle yayınevinin profesyonel standartları, politikaları ve belirlediği kalite kriterlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tanınmış ve ünlülerle çalışmış bir redaktörün, sektördeki ağırlığı ve tecrübesi sayesinde yayınevleriyle olan ilişkileri, genel olarak daha olumlu olabilir. Yayınevleri, kitapların içeriğini, dilini ve genel kalitesini yükseltmek amacıyla profesyonel redaktörlerle çalışmanın önemini bilirler. Ancak, redaktörün talep ettiği ücret ve sunduğu hizmet arasındaki fark, yayınevlerinin redaktöre olan yaklaşımını doğrudan etkilemeyebilir. Burada önemli olan, redaktörün sunduğu hizmetin kalitesi ve yayınevinin bu hizmete ne kadar değer verdiğidir. Redaktörle yaşadığınız ücret konusundaki anlaşmazlık, yayınevi ile olan ilişkisinden ziyade, redaktörün iş ahlakı ve hizmet politikaları ile daha çok ilgili olabilir.

Unutmamak lazım redaktörün işi aslında kitabı okumak ve düzenlemek. Anlamsal açıdan etkili yorumlar eklemek. İşin içinde yayın vs varsa fiyatın fazla oluşunu buna bağlayabiliriz ve her redaktör aynı ücretle çalışmayabilir.

Abi sana mesaj attım ama geri donus yapmadin furkanozkanr Instagram hesabim ordan konussak olur mu?