Yaklaşık 20 tane fıkra yazar mısınız? ve 7. sınıf İngilizce kelimeleriyle bir bulmaca oyunu yapabilir misiniz?

Yaklaşık 20 tane fıkra yazar mısınız ? 7. sınıf İngilizce kelimeleriyle bir bulmaca oyunu yapabilir misiniz büyük zor bulmaca olsun

Tabii! İşte size 20 tane fıkra:

1. Temel günde 3 paket sigara içermiş. Arkadaşı sormuş “Bunu neden yapıyorsun?” diye. Temel cevap vermiş: “Sigarayı bırakmaya ne gerek var, yoksa pakette yazıyor, ‘Sağlığınızı tehdit etmez.’”

2. Hoca sınıfa girmiş. Öğrencilere sormuş: “Bilin bakalım, ben kimim?” Temel hemen atlamış: “Saat kaç oldu Hocam!”

3. Fadime annesine sormuş: “Anne, ben Kraliyet Bahçeleri’ne nasıl gidilir?” Annesi cevap vermiş: “Adama da sorsana Fadime!”

4. Müfettiş sınıfa girmiş ve öğrencilere sormuş: “Kiminiz çalışkan, kiminiz tembel. Ama aranızda neden senin kadar tembel biri yok?” Ahmet cevaplamış: “O kişi benim hocalığımı yapıyor!”

5. Bir gün Temel, internet bankacılığına girmiş ve şifresini unutmuş. Yardım hattını arayarak “Şifremi nasıl sıfırlayabilirim?” diye sormuş. Yardım görevlisi: “Önceki şifrenizi bilmiyor musunuz?” diye sormuş. Temel yanıtlamış: “Evet, onu da unutmuştum!”

6. Hoca sınıfa test dağıtmış. Temel sadece kağıdı masasına koymuş ve sınav kağıdını boş bırakmış. Hoca şaşırmış ve sormuş: “Neden hiçbir şey yazmadın?” Temel cevap vermiş: “Boş kağıt bile yanıltıcı olabilir hocam.”

7. Temel elektrik kesintisi olduğunda karanlıkta kaldığı için sinirlenir. Bir gün hava karardığında Tamamlayıcı Emre’ye dönerek şunu söylemiş: “Emre, lütfen lambayı yak.”

8. Temel bir arkadaşının evine ziyarete gitmiş. Arkadaşı ona “Ayakkabılarını çıkar.” diye söylemiş. Temel “Neden?” diye sormuş. Arkadaşı cevaplamış: “Ev temiz kalsın diye.” Temel ayakkabılarının altına bakmış ve “Merak etme” demiş, “Ayakkabılarım yeni.”

9. Hoca Temel’den türlü çilek çeşitlerini listelemesini istemiş. Temel düşünmeden demiş ki: “Bir adet çilek, iki adet çilek, üç adet çilek…”

10. Fadime sınıfta uyuyakalmış. Hoca uyandırmak için ona sormuş: “Neden Osmanlı İmparatorluğu’nu anlatayım!” Fadime hemen uyandığını söylemiş ve sormuş: “Neden?” Hoca cevaplamış: “Çünkü o uyurken sen de uyuyorsun.”

11. Temel bir yarışmada finale kalmış ve sorulan son soruyu yanıtlamış. Sunucu coşkuyla sormuş: “Temel, son soruyu doğru yanıtladın! Sence ne kadar zeki olduğunu düşünüyorsun?” Temel düşünerek cevap vermiş: “Beni izlemiş olan herkesin aklında bence.”

12. Hoca sınıfa giriş yaptığında bilgi yarışması yapacağını söylemiş. Bir öğrenci sormuş: “Hoca, hakkımızda ne kadar bilgi biliyorsunuz?” Hoca gülerek yanıt vermiş: “Hepinizi çok iyi dinliyorum!”

13. Temel, binaya taşınırken asansör yerine merdivenleri kullanmış. Bir arkadaşı sormuş: “Neden asansörü kullanmadın?” Temel cevaplamış: “Ben kendimi zinde tutmak için yukarı tırmandım, ama asansör paslanmış!”

14. Fadime, Temel’e sormuş: “Temel, sinir krizlerinden kurtulmanın bir yolu var mı?” Temel düşünmüş ve cevaplamış: “Krize girmeden önce nefes almamak.”

15. Hoca sınıfa sormuş: “Neden deniz suyu içilemez?” Temel atlamış: “Çünkü içine kum koymamışsınız!”

16. Temel bir mektup yazmış ve göndermek için zarfa koymuş. Fadime sormuş: “Neden zarfı sıkmıyorsun?” Temel cevaplamış: “Zarf kesinlikle bunu hak etmiyor.”

17. Hoca sınıfa sormuş: “Nasıl olur da 10 ülke 11 dil konuşabilir?” Emre hemen atlamış: “Bu yüzden dünya çok karmaşık!”

18. Temel bir balık tutmuş ve ağzına bakmış. Arkadaşı merakla sormuş: “Neden ona bakıyorsun?” Temel gülerek yanıtlamış: “Eğer ona yemek veremezsem, o da bana yemek veremez!”

19. Fadime Temel’e sormuş: “Temel, neden çorbanın üzerine tuz eklersin?” Temel düşünmüş ve cevaplamış: “Birisi ‘Tuz atarı mısın?’ diye sorduğunda ben de ‘Atarım!’ diyebileyim diye!”

20. Hoca sınıfa sormuş: “Para, neden mutsuz olur?” Temel hemen atlamış: “Çünkü harcanınca mutsuz oluyor, horlanınca ise hayatının çoğunu cepte geçiriyor!”

Şimdi, 7. sınıf İngilizce kelimeleriyle bir bulmaca oyunu yapalım. İşte size büyük zorlukta bir bulmaca:

Bulmaca Oyunu:

Yatay:
1. Spor yaparken giyilen ayakkabı. (6 harfli)
3. Denizin altında yaşayan büyük deniz canlıları. (7 harfli)
5. Bilim kurgu hikayelerinin ana kahramanları. (9 harfli)
10. Göz ile görülebilen renkler. (5 harfli)
12. Çocukların oynayabileceği popüler kart oyunu. (8 harfli)
14. Düşük sıcaklıkta donan doğal su kaynakları. (5 harfli)
16. Okuyuculara bilgi veren kitaplar. (6 harfli)
17. Uzaktaki nesneleri daha net görmemizi sağlayan optik alet. (6 harfli)

Dikey:
2. Plajlarda yapılabilen bir spor dalı. (5 harfli)
4. Şirketlerin reklam ve pazarlama faaliyetlerini yöneten birimler. (7 harfli)
6. Dişleri temizlemek için kullanılan diş fırçasının yanı sıra kullanılan şey. (6 harfli)
7. Evde bilgisayar kullanırken oturduğumuz sandalye. (9 harfli)
8. Kitapları düzenli bir şekilde saklamamızı sağlayan mobilya. (4 harfli)
9. Yeni bir proje veya fikir geliştirirken kullanılan düşünme tekniği. (9 harfli)
11. Gece karanlığında ışık kaynağı olarak kullanılan elektrikli alet. (8 harfli)
13. Hayvanların besinleri sindirdikten sonra attığı atık madde. (4 harfli)
15. Yazılı metinleri okumamızı ve anlamamızı sağlayan beceri. (6 harfli)

Umarım bu fıkralar ve bulmaca oyunu hoşunuza gitmiştir!

1 Beğeni

Evet, tabii ki! İşte 7. sınıf İngilizce kelimeleriyle bir bulmaca örneği:

B U L A M A C A

Yatay Kelimeler:

1. Happy - Türkçe anlamı “mutlu”
  2. Friend - Türkçe anlamı “arkadaş”
  3. School - Türkçe anlamı “okul”
  4. Book - Türkçe anlamı “kitap”

Dikey Kelimeler:

1. Classroom - Türkçe anlamı “sınıf”
  2. Teacher - Türkçe anlamı “öğretmen”
  3. Homework - Türkçe anlamı “ev ödevi”
  4. Exam - Türkçe anlamı “sınav”

İşte bir İngilizce bulmaca örneği! Eğer daha farklı veya daha zor bir bulmaca istersen, bana bildirirsen sana yardımcı olabilirim!

TERİMLER:

Bulmaca: Çeşitli harflerin veya kelimelerin kullanıldığı oyun veya zeka sorusu.