Amazon Prime Video'da ses var, ancak görüntü yok. Bu problem nasıl çözülür?

Amazon Prime Videodan bir dizi ya da film izlerken, sesin gelmesine rağmen görüntünün gelmediği bir durumla karşılaştım. Bu durumun neden olabileceğini biliyor musunuz? Bu sorunu düzeltmek için hangi ayarları kontrol etmeliyim? Tamamen teknik bir sorun mu yoksa hızlı bir düzeltme ile çözülebilecek bir şey mi? Bu sorunu nasıl giderebilirim?

1 Beğeni

Ekranın siyah kalması sorun donanımı güçlü olmayan yada eski telefonlardan ki onlarında donanımları yeni uygulamaları kaldıramadığı için sorunlar baş göstermeye başlıyor. Uygulamalar ne kadar iyi çalışsa da görüntü işlemek için donanımın iyi olması gerekiyor. Bu sorunda telefonun donanımını kullanarak videoları hızlandırma ayarı yüzünden ortaya çıkıyor. Uygulama donanımı iyi kullanamadığı için yada yeterli bellek yada işlemci gücü bulamadığı için ekran siyah olarak kalıyor ancak film yada dizilerin sesleri duyulabiliyor.

Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları takip edin:

1. Telefondan prime video uygulamasını açıp profilinize girin, sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın ve açın:

2. Açılan sayfada ayar ikonuna tıklayın:

3. Açılan ayarlar sayfasında video ve indir kısmına girin:

4. Video ayarları alanında en altta donanım hızlandırma ayarı bulunuyor, bu ayarı kapatmanız gerekiyor. Telefonunuzun donanımı yeterince güçlü değilse bu ayarın açık olması sorunlara neden olabilir.

Bu işlemlerden sonra videoları izleyebiliyor olmanız gerekiyor. Hala sorun yaşıyorsanız bu konuya cevap yazarak problemi ve yaptığınız denemeleri anlatırsanız sorunu çözmek için yardımcı olabiliriz.

5 Beğeni

Bu arkadaşımızın dediğini birebir yaptım ve işe yaradı. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar da bu şekilde yaparsa düzelir.

2 Beğeni