Yapay zekaya resimli soru sorma! Çok kolay, sadece 2 adımda resimli sorunuzu sorun

Yapay zekaya resimli soru sorarak zaman kazanmak ve üzerinde çalıştığınız konuyu cevaplamak isteyebilirsiniz. Bu konuda sorucevap.com da yer alan resimli soru sorma özelliğini kullanarak kolayca yapay zekaya soru sorabilirsiniz.

Nasıl yapay zekaya resimli soru sorulur videolu gösterim:

Yapay zekaya resimli soru sormak için;

  1. Sorucevap.com sitesinin en üstündeki şu ikona tıklayın.
    image
    Resimli soruyu gönderebilmek için bir yazı editörü açılacak.

  2. Sonrasında editörde yer alan bu ikona tıklayarak resimli soruyu seçin ve yükleyin.

  3. Sonrasında konuyu oluşturarak resimli sorunuzun yapay zeka tarafından yazıya dönüştürülmesini bekleyin. Bu genelde 5-10 saniye sürer ve sayfada otomatik olarak güncellenir.

Bu işlemden sonra oluşturduğunuz resimli sorunun resim üzerindeki yazıları yapay zeka ile işlenerek yazıya dönüştürülür ve konunuzun altına eklenir. Dönüştürülen yazıyı kontrol etmeniz, hata varsa düzeltmeniz gerekiyor. Bazı durumlarda yapay zeka resim üzerindeki yazıyı yanlış okuyabilir (resmin kötü olması, resmin üzerinde yazının net okunamaması vs.). Bu durumda 10 dakikalık bir bekleme süresi bulunuyor. Bu süre içerisinde konuyu düzenleyerek yanlış varsa düzeltebilirsiniz.

10 dakika sonra resimli sorunuz yapay zeka tarafından cevaplanır. Eğer bekleme süresinin değiştirilmesini önermek isterseniz bu konuda fikrinizi belirtebilirsiniz.