Yapay zeka "Kompiter"e istediğinizi sorun (resimli soruda dahil) anında cevaplasın!

Toplulugumuzda herkes Kompiter (yapay zeka) ile sohbet edebilir, yeni bilgiler öğrenebilir, soru cevap oturumları düzenleyebilir, resim göndererek resimli sorular sorabilir.

Yapay zeka özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
 • Harika bir hizmet, kullanıyorum.
 • Eksikleri var ancak çalışıyor.
 • Yanlış sonuçlar üretiyor.
 • Bu özelliği kullanmıyorum.
0 oylayan

Yapay zeka ile soru cevap ozelligini kullanmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Tek yapmanız gereken bu linke tıklayarak yada ana sayfada yer alan soru işareti butonuna image basarak kompiter ile yeni bir “soru cevap” oturumu başlatmaktır. Oturum başladığında kompitere her konuda (resimli soruda dahil) soru sorabilir yada bilgi talep edebilirsiniz. İsterseniz kısaca kompiter’in yeteneklerinden biraz bahsedelim:

Kompiter’in Özellikleri:

 • Sohbet: Kompiter ile her konuda sohbet edebilirsiniz. Günlük hayattan, bilime, sanata kadar her konuda bilgi sahibi ve size yardımcı olabilir.
 • Bilgi: Kompiter’e her türlü soruyu sorabilirsiniz. Tarih, matematik, bilim, edebiyat… Aklınıza ne gelirse! Kompiter size doğru ve güncel bilgiler sunacaktır.
 • Soru Cevap: Kompiter’e takıldığınız bir konu hakkında soru sorabilir, ödevlerinizde veya işinizde yardım alabilirsiniz.
 • Resimli Sorular: Kompiter’e bir sorunun resmini çekip göndererek cevaplamasını isteyebilir yada bir nesnenin resmini göndererek adını sorabilirsiniz. Ayrıca matematik, geometri, fen, bilim, kimya ve daha bir çok konuda problemleri çözebilir veya herhangi bir konuda bilgi alabilirsiniz.

Kompiter, bir soru cevap oturumunda, önceki 10 mesajınızı da analiz ederek konuşmalarınızı hatırlar ve ona göre önceki yanıtlarınıza uygun cevaplar verir. (Bu harika dediğinizi duyar gibiyim)

Kompiter ile şunları yapabilirsiniz:

 • Matematik, geometri, kimya ve diğer konularda problemleri çözebilirsiniz.
 • Sorunun resmini çekerek çözmesini isteyebilirsiniz.
 • Fotoğraf da yer alan bir nesnenin adını sorabilirsiniz.
 • Tarih ve bilim gibi konularda bilgi edinebilirsiniz.
 • Yaratıcı içerikler üretebilirsiniz.
 • Hikaye yada konuşma metni yazmasını isteyebilirsiniz.
 • Farklı diller arasında çeviri yapabilirsiniz.
 • Ve daha fazlasını yapabilirsiniz!

Farklı sorular için yeni konuşma başlatmanızı öneririm, böylece sorularınız karışmaz, normal konu olarak paylaşmak istediğinizde bizim içinde kolaylık olur.

Videolu anlatım: Hızlı soru sor, hızlı cevap al


Kompiter kullanımı için resimli anlatım

Yukarıda videolu özet geçtim, dilerseniz resimli olarak nasıl yapacağınızı da görelim:

1. Kompiter ikonuna tıklayarak soru soracağınız alanı açın!


2. Soru cevap oturumu başladığında, sorunuzu sorabilirsiniz!

Konuşmayı başlattıktan sonra Kompiter sizden cevap bekleyecek. Bu adımda, cevap ver butonuna tıklayarak sormak istediğiniz soruyu yada bilgi almak istediğiniz konuyu sorabilirsiniz. Bu bölümde resim yükleyerek cevaplamasınıda isteyebilirsiniz.

3. Kompiter’e sorunuzu gönderin!

Kompiter’e açılan alanda sorunuzu sorarak gönderin.

4. Sabırlı olun, Kompiter cevap oluşturacak!

Bu adımda sabırlı olun, bir kaç saniye içinde Kompiter sorunuzu analiz edecek ve en uygun, en doğru cevabı oluşturup size cevap verecek.

4. Kompiter’in cevabı hazır!

Kompiter en iyi cevabı sizin için oluşturup paylaşacak. Bu alanda ilgili konuyla alakalı yeni sorularınızı sorabilirsiniz. Yada yeni bir soru cevap oturumu başlatarak farklı konularda sohbet edebilirsiniz.

Aynı sayfada tekrar cevap ver bölümünü kullanarak yeni sorular yada konuyla ilgili farklı şeyler sorabilirsiniz. Kompiter siz ne isterseniz yardımcı olmak için mesajlaşma alanından ayrılmayacaktır.

Görüşmeler kontrol edilebilir

Yapay zeka kompiter ile yapılan bütün konuşmalar yönetim yada yetkili biri tarafından kontrol edilebilir. Bu görüşmeler gerekli görüldüğünde genel sohbete açılarak sitede yayınlanabilir. Bunu kendinizde üyelik statünüz yükseldiğinde, konuları site genelinde yayınlayabilisiniz. Bunun faydaları olduğunu düşünüyoruz, bunlar:

 1. Sitede yer almayan yada başkalarının da aynı soruya cevap aradığını düşünerek yardım amaçlı.
 2. İçerik kalitemizi geliştirmek, faydalı içerikleri ön plana çıkarmak.
 3. Görüşmeler, kasıtlı olarak sisteme yada siteye zarar verebilecek şekilde kullanılırsa tespit edip gerekli yaptırımları uygulamak.
 4. Yapay zeka desteğinin doğru çalıştığını onaylamak, hatalar yada yanlış cevaplarda sistemi geliştirmek için bilgi toplamak.

Görüşmelerin genele açılmasını istemiyorsanız

Buna saygı duyarız. Bu durumda yapay zeka kompiter ile yaptığınız konuşma istediğiniz gibi sonuçlandıysa konuyu kapatabilirsiniz. Bu durumda görüşmelerinizi sadece güvenlik amacı ve sistemi geliştirme amaçlı inceleyeceğiz ve faydalı olsada konuşmayı genele açmayacağız.

Bu hizmetle ilgili herhangi bir endişeniz, sorunuz, yada önerileriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Yapay zeka destekli soru cevap hizmetini kullanmak için siteye üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından, yapay zeka Kompiter’e sorularınızı sorabilirsiniz. İşte nasıl yapabileceğinizin adımları:

 1. Sitenin en üstünde bulunan yapay zeka Kompiter ikonuna tıklayın. Bu ikon size soru sormak için bir alan açacaktır.

 2. Açılan alana sorunuzu girin ve konuşmayı başlatın. Kompiter hemen cevap üretecek ve cevabı ekranda gösterecektir.

 3. Aynı sayfa üzerinde “Tekrar Cevap Ver” bölümünü kullanarak yeni sorular veya konuyla ilgili farklı şeyler sorabilirsiniz.

 4. Kompiter, sizinle mesajlaşma alanından ayrılmayacak ve istediğiniz kadar yardımcı olacaktır. Sabırlı olun ve cevabınızı okuyun.

 5. Yapay zeka Kompiter ile yapılan görüşmeler, yönetim veya yetkililer tarafından kontrol edilebilir. Bu görüşmeler, gerektiğinde genel sohbete açılabilir ve sitede yayınlanabilir. Bunun faydaları arasında yardım amaçlı içerik sağlama, içerik kalitesini artırma, kötüye kullanımı tespit etme ve sistemin geliştirilmesi yer alır.

Eğer görüşmelerinizi genel sohbete açmak istemiyorsanız, endişelerinizi, sorularınızı veya önerilerinizi bize iletebilirsiniz. Saygı duyacağız ve görüşmelerinizi sadece güvenlik ve geliştirme amaçlarıyla değerlendireceğiz. Bu hizmetle ilgili herhangi bir konuda bize ulaşabilirsiniz.

TERİMLER:

 • Yapay Zeka (Artificial Intelligence): Bilgisayar sistemlerinin, insan zekasını taklit etmek veya insan benzeri faaliyetler gerçekleştirmek için tasarlanmasıdır. Yapay zeka, makine öğrenme ve derin öğrenme gibi teknikler kullanarak karmaşık işlemleri gerçekleştirebilir ve problem çözebilir.