Yapay zeka ile sohbet ederek sorularınızı sorabilirsiniz!

Sorucevap.com hizmetlerine yenisini ekliyoruz. Sitenin yanında göreceğiniz yapay zeka ikonu dikkatinizi çekmiştir sanırım (sadece üyelerimize özel, kullanmak için üye olup, giriş yapmanız yeterlidir):

Bu aşamadan sonra açılan sohbet ekranında istediğiniz soruyu sorarak yapay zeka destekli yardım alabilirsiniz.

Yapay zeka ile sohbet ederken normal bir insanla konuşur gibi konuşabilirsiniz. Örneğin bir soru sorduktan sonra cevap aldığınızda, aynı konuyla ilgili konuşmaya devam edebilirsiniz. Örneğin:

Konu açmayla uğraşmak istemeyen, acelesi olan yada kısa standart soruları olan üyelerimiz daha hızlı sonuç alabilecekleri yapay zeka sohbet botunu kullanabilirler. Ancak daha detaylı ve kullanıcı görüşüne ihtiyaç duyan üyelerimiz normal konu açarak destek ekibimiz ve bunun yanında yine yapay zeka destekli yardımlarımızı alabilirler.

Yapay zeka soru cevap sohbet botunun kullanımı kullanıcı statüsüne göre limitlendirilmiştir. Bu şekilde kötüye kullanımı engellemek istiyoruz.

  1. Sitemize sadece üye olan ve hesaplarını onaylayan kullanıcılarımız haftalık 10 soru hakkı bulunur.
  2. Sitemizde aktif olan ve etkili olan, güvenlik düzeyi 2. seviyeye ulaşan kullanıcılarımız haftalık 50 soru hakkına sahip olacaktır.
  3. Güvenlik seviyesi üst düzey olan, Lider, yada güvenlik seviyesi 4 olan kullanıcılarımız haftalık 100 soru hakkına sahip olacaklardır.

Bu limitler kullanıma ve fayda sağlamaya yönelik etkilerine göre ilerleyen zamanlarda değiştirilebilir. Amacımız ilkelerimize uygun şekilde sistemimizi geliştirmek ve kullanıcıların ihtiyaçlarını en az çabayla almalarını sağlamaktır.

Daha fazla etkileşim için farklı gruplar oluşturulabilir ilerleyen zamanlarda ve bu grupların limitleri taleplere göre belirlenebilir.

Bu hizmet şuanda ücretsiz olarak sunulmaktadır ancak unutmayınız ki yapılan her istek bize ek bir maliyet oluşturmaktadır. Şuanda tamamen ücretsiz olarak kullanımınıza sunuyoruz ve bunu ilerleyen zamanlarda da ücretsiz olarak bırakmayı hedefliyoruz. Ancak artan maliyetler orantısında değişebileceğini de belirtmek isterim. Belki üst seviye istekler ve limitler için abonelik sistemini uygulayabiliriz. Ama şimdilik keyfini çıkarın.

Kullanabileceğiniz alanlar:

  • Yapay zekanın sorularınıza cevap vermesini istiyorsanız onun ismini @SoruCevap_AI şeklinde ekleyerek cevap göndermeniz yeterlidir. Cevap verirken soru sorabilirsiniz yada önceki yazılan konuyu cevaplamasını isteyebilirsiniz.
  • Ayrıca herhangi bir üyeyle sohbet ederken de yapay zekaya soru sorabilirsiniz, örnek:

UYARI: Yapay zeka ile yapılan sohbetlerde yada cevap verilen sorular bazen yanlış olabilir yada eksik bilgi içerebilir. Bu yapay zekanın soruyu net olarak anlayamadığı durumlarda yada sistemden kaynaklı nadir görülen sorunlardan kaynaklanabilir. Böyle durumlarda bizi bilgilendirebilir yada soruyu farklı bir şekilde sormayı deneyerek farklı bir cevap oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Her iki durumda da aldığınız cevapları onaylamanızı öneriyoruz ve doğabilecek sorunlardan sorumlu olmadığımızı da belirtiyoruz. Ayrı olarak kullanıcı sözleşmesini ve gizlilik politikasını bu yönde güncelledik.