Jquery js kullanarak bir popup yapmak istiyorum

İşlev şöyle olucak 5dk de bir modal açılıcak web sitede bunu js cookie kullanarak yapmayı denedim ama cookie oluşturmayı başaramadım bunu nasıl yapabilirim farklı yöntem bilen fln varmı tek istediğim 5dk da bir modal açmak ama şöyle mesela anasayfada açıldı sonra hakkımda sayfasına gittim o 5dk sıfırlanmasın devam etsin buda cookie ile oluyor galiba

Bunun farklı yollarıda var aslında, giriş yapan kullanıcının sessionu sunucuda saklanır, küçük bir ajax kod yazılarak bir php dosyasına istek yapılabilir ve session bilgisine göre 5 dk dan fazla olduysa true değerini döndeririz ve modal ı otomatik açtırırız. Diğer yöntem cookie. En mantıklısı istemci yani kullanıcı tarafında bu kontrolleri yapmak, böylece sunucuya ekstra bir sorgu yapmaz, sistemin kasılmasını (binlerce kullanıcı olursa) önlemiş olursunuz.

Javascript ile cookie oluşturmak için buradaki bağlantıdaki açıklama ile başlayabilirsiniz. Sonrasında her 2-3 saniyede bir cookie dosyasındaki zaman dilimini kontrol eden bir fonksiyon yazarsınız, bu fonksiyon içerisinde de modal ı açan kodlarınızı çalıştırırsınız.