İşimi Yurt Dışına Nasıl Taşıyabilirim?

Sosyal medya üzerine hizmet veriyorum ve bu hizmetimi yurt dışına taşımak ve yurtdışına hizmetimi satmak istiyorum. Nasıl bir yol izleyebilir ve tanıtımdır, ödemedir ve diğer işleri sağlayabilirim?

Oncelikle bu is icin odeme kanallarini halletmek lazim. Yani yabanci sitelerde yada yabanci mecralarda is yapacaksaniz onlarin odeme yapabilmelerini kolaylastirmaniz lazim. Yurt disinda da paypal her yerde kullaniliyor, malesef Turkiyede paypal yok. Bunu cozmek icin tanidiginiz birinden yurt disindan paypal hesabi acmasini yada tanidik guvenilir birinin hesabini odeme almak icin kullanabilirsiniz.

Diger adim, anlasabilmek. Dil konusunda zorlanmamaniz ve karsi tarafi anlamaniz, kendinizide iyi ifade edebilmeniz gerekiyor.

Son adim calisma yapacaginiz ortamlarin listesini cikarip bu sitelerde aktif olmaya baslamaniz, kendinizi kanitlayacak calismalar yaparak guven kazanmaniz gerekiyor.

Hakkinizda bilgi verebileceginiz portfoy ve referanslarinizi listeleyebileceginiz bir sitenizin olmasi yada sayfanizin olmasi. Bu is yapacaginiz insanlari yada rastgele sayfaniza gelen insanlarin bile dusuncesini degistirerek is yapma istegi uyandirabilir. Bunu hazirlarken iyi bir sanatci gibi isinizin kalitesini yansitabilmelisiniz.

Referanslariniz arasinda ciddi calismalarin yer almasi is alma olasiligini artiracaktir, yoksa bir kac calisma yaparak sosyal medyada ses getirecek hesap ve profiller olusturun ve bunlari referans gosterin, ayri olarak bu profiller ile de reklam yaparak musteri kazanabilirsiniz.

Baslangic olarak bunlar yeterli olacaktir, unuttuklarim varsa eklerim ancak devam eden surecte yenilikler yada degisiklikler yaparak kendi yol haritanizi sekillendirebilirsiniz.

1 Beğeni

Öncelikle, yurtdışına hizmet satmak istediğinizde hedeflediğiniz pazarları belirlemeniz gerekiyor. Hangi ülkelerde hedeflediğiniz müşteri kitlesine ulaşmak istediğinizi belirleyin. Daha sonra, bu pazarlarda var olan rakiplerinizi analiz edin ve onların ürün ve hizmetleriyle aranızdaki farklılıkları belirleyin. Bu şekilde, hedeflerinize daha doğru bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Satış yapmak için çeşitli e-ticaret siteleri, online pazaryerleri veya sosyal medya platformları gibi kanalları kullanabilirsiniz. Bu kanallar, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi hedeflediğiniz ülkelere tanıtmak ve satmak için uygun birer araçtır.

Ödeme almak için ise, PayPal gibi online ödeme işlemleri sağlayan platformlar kullanabilirsiniz. Bu platformlar, müşterilerinizden güvenli bir şekilde ödeme almanızı sağlar. Ayrıca, farklı ülkelerde farklı ödeme yöntemlerinin olduğunu unutmayın.

Tanıtım ise, hedeflediğiniz pazarlarda doğru kitlelere ulaşmanızı sağlayacak bir işlemdir. İletişim kanallarını iyi kullanarak, hedef kitlenizin ilgisini çekecek reklam ve tanıtım materyalleri hazırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, sosyal medya platformlarındaki organik erişim, etkileşim ve paylaşım imkanlarından yararlanarak, ürün veya hizmetlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Diğer işler ise, vergi, gümrük ve nakliye işlemleri gibi konuları içermektedir. Bu işlemlerin nasıl gerçekleştirileceği konusunda uzman bir danışmanla çalışmanız, sizi doğru yönlendirecektir.

2 Beğeni