Büyü nasıl yapılır? - Kara büyü nasıl yapılır? Büyü nedir ve neden yapılır?

Büyü ve kara büyü hakkında kulaktan dolma bilgilere sahibim. Bazen de inandırıcı derecede yaptıranlardan yada kendisine büyü yapıldığını anlatan insanların hikayeler dinliyorum. Büyü nedir, büyünün amacı nedir ve kara büyü gibi bağlama büyüleri gerçek midir? Büyü gerçek mi?

Büyü tarihin başından beri insanların ilgisini çekmiştir. Bir söz ile bir şeyleri yapabilme becerisidir. Doğayı kontrol etmenin anahtarıdır.

Büyü ile ilgili şeylerin nerede başladığını bilmenin iyi bir yolu yok lakin yazılı anlamda ilk Sultan Süleyman’a dayanır Kendisinin yazdığı Goetia isimli bir büyü kitabı olduğu söylenir. Goetia’da bulunan büyülerin anlaşılmaz olduğu da söylenir.

Kara Büyü ve Büyü aslında aynı şeydir. Temel kullanım amacına bağlı olarak isim değiştirir. Mesela polisin elindeki silah ve teröristin elindeki silah gibi. Lanet gibi genel ve hedefsiz yapılan ve zarar verme amacı taşıyan büyüler genel olarak Kara büyü olarak adlandırılır.

Büyü yapmak harika olur muydu? Evet lakin zaten yapıyorsunuz. Bu gün sesle çalışan onlarca cihaz sizin sözlerinize uyuyor. Teknik olarak hepimiz büyücüyüz.

Clarke kanunları’nın dediği gibi. “Yeterince gelişmiş bir teknoloji, büyüden ayırt edilemez.”

2 Beğeni