Veritabanına neden yazılmıyor?

Aşağıda ki kodu function.php de yazdım. Formdan veri function.php ye geliyor. config.php de çalışıyor ama aşağıda ki kod veritabanına yazma gerçekleştirmiyor. Hatamı anlayan var mı?

<?php
include 'config.php';


	if(isset($_POST['kategoriekle'])){

		$kategoriekle=mysql_query("insert into kategori(tablo_menusira,tablo_menuad,tablo_menuurl,tablo_aciklama)VALUES ('".$_POST['tablo_menusira']."','".$_POST['tablo_menuad']."','".$_POST['tablo_menuurl']."','".$_POST['tablo_aciklama']."')");

		if (mysql_affected_rows()) {
			header("Location:../admin_menuler.php?kategoriekle=ok");
		}
		else {
			header("Location:../admin_menuler.php?kategoriekle=no");
		}
	}

?>

Öncelikle kullandığınız terimler çalışabilir ancak daha yeni teknolojilere odaklanmanızı tavsiye ederim. Php ile mysql bağlantısı için PDO kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Buradan pdo hakkında başlangıç ve orta düzey eğitim alabilirsiniz.

Sorunuza gelecek olursak, hata vermiyor mu ? Bu tarz çalışmalarda, hata kodlarını açmak, geliştirme ortamı için gereklidir. Php hata kodlarını göstermeyi buradan bakarak yapabilirsiniz. Böylece bir hata varsa kodlarınızda bunu anlayabilir ve çözebiliriz.

Kodlarınız çalışırken hata veriyorsa buraya ekleyin, böylece neden kaynaklandığını anlarız. Belki bir tablo adını yanlış girdiniz, belki bir tablonun içeriğinin boş olmaması gerekiyor v.s anlamak için önemlidir.

Şu an dehşet bir gerçeği fark ettim. Ben config.php yi PDO ile ama funtion.php yi Eski PHP ile yazdım. sorun muhtemelen bu. teşekkürler.

Boyle seyler bazen benimde basima geliyordu. 2 gun aradigim bir hatanin yanlis dosyayi duzenliyor olmam oldugunu anladigimda baya bi gulmustum

Bi noktada mola vermek lazım işte.