İnstagram takipçi arttırma yolları neler?

İnstagram hesabının takipçi sayısını arttırmak için sizce ne yapmalı? İnstagram takipçi hilesi yapmak ve hesabımı kirletmek istemiyorum, takipçi kasmanın başka bir yolu var mıdır?

Selam.
İnstagram hesabınızın takipçi sayısını arttırmak üzere takipçi hilesi yapmak dışında kullanabileceğiniz bir sürü farklı yöntem var. En baştan bilmeyenler veya henüz denememiş olanlar için şunu belirteyim;
Sosyal medya hesaplarınızı “Takipçi hilesi” adıyla kurulmuş sitelerde kullandığınız zaman siz şifrenizi değiştirip sitenin hesabınızdaki yetkisini kesene kadar belki binlerce kişiyi takip edecek, gönderilerini beğeneceksiniz. Bunun sonucunda size verilmiş 50 krediyle günlük 50 takipçi kazanırken hesabınız on binlerce takip edilene sahip olacak, bu berbat bir durum o nedenle zorunda kalmadıkça bu yöntemi kimsenin kullanmamasını öneririm.

Sorunuza gelecek olursak; Sorucevap.blog alanında “İnstagram takipçi kasma” başlığında takipçi arttırabilmeniz için bilinen yöntemler sıralanmış buraya göz atmanızda yarar var. En güvenilir görünen birkaç yöntemi sizinle paylaşalım;

 1. İnstagram takipçi satın almak
  İnstagram takipçi satın alarak hesabınızın takipçi sayısını yükseltmeniz mümkündür. Bu hizmeti sağlayan binlerce sosyal medya paneli bulunuyor. Tek dikkat etmeniz gereken noktalar çalışacağınız panelin diğer panellere göre hizmet fiyatları, güvenilirliği ve kullanacağınız hizmetin kalitesi olacaktır bazı panellerde Türk takipçi hizmeti 25 lira gibi bir fiyata sahipken bazı panellerde bu fiyat 100 lira olabiliyor, veya Türk takipçi adı altında bot yabancı takipçi aktarılabiliyor.

 2. İnstagram “Karşılıklı Takipçi” kasmak
  Bu yöntem ise ilk önce muhtemelen Twitter’dan ortaya çıktı sonra bütün sosyal medya ağlarında popüler bir kavram oldu. #followtofollow, #karsiliklitakip #takipcikazan #takibetakip gibi etiketlerden paylaşım yapan kullanıcıları takip ettiğiniz zaman onlar da size geri takip dönüşüyle karşılık veriyor böylelikle takipçi sayısını arttırabiliyorsunuz. Bu kişilerin bir süre sonra takipten çıkması da çok görülen bir durum, bu nedenle takip edilenleri sürekli izlemekte ve incelemekte yarar var.

Bu iki takipçi arttırma yöntemi bilinen ve güvenilir bulunan en hızlı yöntemlerdendir, ama bu tür yöntemler çoğu zaman geçici bir çözüm olabilir. Eğer siz kaliteli bir kitle elde etmek istiyorsanız takipçi sayınızı doğal yollarla arttırmanın en iyi yolları iyi bir içerik üretici olmak, dikkat çekmek, özellikle İnstagram Reels içeriklerine göz atıp bu yönde çalışmalar yapmak olacaktır.

İyi forumlar. :slight_smile:

Takipçi ve erişim artırmak istiyorsanız öncelikle paralı hizmetlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Bunlar arasında: takipçi satın alma, takibe takip, çekiliş ile takipçi kazanma gibi varyasyonlar bulunuyor.

Neden ücretli takipçi almamalıyız? Satın aldığınız sahte hesaplardır ve bu hesaplar kesinlikle sizin gönderilerinizle ilgilenmezler, beğenmezler. Bu durum yukarda saydığım 3 varyasyon içinde geçerlidir.

Nasıl takipçi artıracağım? : Kaliteli içerikler oluşturarak. Bunuda en iyi yapmanın yolu belirli bir konu seçmek ve o konu üzerinde içerikler üretmek olacaktır. Birden fazla konuya odaklanmayın sakin, tek bir konu üzerine odaklanın ve hedef kitlenizide buna göre oluşturmaya başlayın. Örneğin sevdiğiniz bir müzik türü varsa onun varyasyonlarınıda takip etmek isterseniz. Bu instagram yada diğer sosyal medya siteleri için aynıdır.

 • Her gün yada iki günde bir yeni bir içerik paylaşın.
 • Reels videoları oluşturmaya zaman ve emek harcayın.
 • Reels videolarını hikayelerinizde de paylaşın.
 • Yapılan yorumlara yada gelen özel mesajlara cevap verin
 • İlgi çekecek içerikleri araştırın ve farklı bir bicimde oluşturup, paylaşın
 • Kaliteli paylaşımlarınızı reklam vererek öne çıkarın.

Bu saydığım 3 olayı gerçekleştirdiğinizde insanlar sizi keşfetmeye başlayacak ve zamanla beğenileriniz, takipçileriniz artacak ve bu takipçiler sizin hedef kitleniz olacak. Yani bir şey paylaştığınızda ilgi alanına uyduğu için beğeni alma ihtimali daha yüksek olacaktır. Buda sizi diğer insanlarada önerme algorıtmasında üst sıralara taşıyacak. İlk dönemde çok ağır olacak olan beğenme ve takipçi sayılarınız bu algoritmada iyi bir puan aldığında daha hızlı artmaya başlayacaktır ve bu içerikleriniz ile doğru orantılı olacaktır. Bu yüzden pes etmeden içerik oluşturmaya devam etmenizi öneririm.