İnstagram da toplu resim/fotoğraf/video yada gönderi silme nasıl yapılır? Resimli anlatım!

İnstagram hesabınızdaki eski resimlerinizi, videolarınızı yada gönderilerinizi silmek istiyorsanız instagram uygulamasını açarak başlayabilirsiniz. Bu anlatımda instagramın kendi uygulamasını kullanacağız, farklı bir uygulama yada program kullanmayacağız. En güvenli instagram toplu içerik silme yöntemidir ve diğer uygulamalara güvenmemenizi öneririm.

Toplu instagram gönderilerini silme

İnstagramın mobil uygulamasını açalım. Şuanda instagramın web sitesinde yada masaüstü versiyonunda toplu silme işlemi bulunmuyor. Mobil uygulamayı açarak yapacağız.

1 - Sonraki adım, profil bölümündeyken üstteki 3 çizgiye tıklayarak açılır menüden Hareketlerin kısmına giriş yapın.

2 - Açılan sayfadan Fotoğraflar ve videolar alanına giriş yapın**

3 - Sonraki kısımda sizden hangi içeriklerinizde işlem yapacaksanız o bölümü seçin. Şuanda gönderiler üzerinde toplu silme işlemi yapacağız, bu yüzden Gönderiler sayfasına giriş yapın.

4 - Sonrasında açılan sayfada gönderilerinizi görüyor olmanız gerekiyor. Bu sayfadan silmek istediğiniz gönderileri seçin. Sonrasında en altda arşivle yada sil alanı görünecek. Buradan silmek yada arşivlemek arasında seçim yaparak işlemi bitirebilirsiniz.

Önerim arşivlemeyi seçin eğer resimlerden cidden kurtulmak istemiyorsanız. Böylece ilerde bir gün arşivlediğiniz resimleri geri getirebilirsiniz. Ancak artık görmek istemediğiniz resimler yani gönderiler varsa bunları sonsuza kadar toplu olarak silebilirsiniz.

Konuyla ilgili bilgi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Herhangi bir sorunda yardımcı olmaya çalışırız.

1 Beğeni

Böyle bir seçenek olduğundan bir haberdim. Teşekkürler harika bilgi :slight_smile:

1 Beğeni

Benimde haberim yoktu, biraz araştırma yapınca kullandım, işime yaradı. İllaki arayan çıkar diye ekledim :slight_smile:

1 Beğeni

Kesinlikle birilerine yarayacaktır.

1 Beğeni