Instagram da toplu resim/fotoğraf/video yada gönderi silme nasıl yapılır? Resimli anlatım!

Instagram hesabınızdaki eski resimlerinizi, videolarınızı yada gönderilerinizi silmek istiyorsanız instagram uygulamasını açarak başlayabilirsiniz. Bu anlatımda instagramın kendi uygulamasını kullanacağız, farklı bir uygulama yada program kullanmayacağız. En güvenli instagram toplu içerik silme yöntemidir ve diğer uygulamalara güvenmemenizi öneririm.

Toplu instagram gönderilerini silme

İnstagramın mobil uygulamasını açalım. Şuanda instagramın web sitesinde yada masaüstü versiyonunda toplu silme işlemi bulunmuyor. Mobil uygulamayı açarak yapacağız.

1 - Sonraki adım, profil bölümündeyken üstteki 3 çizgiye tıklayarak açılır menüden Hareketlerin kısmına giriş yapın.

2 - Açılan sayfadan Fotoğraflar ve videolar alanına giriş yapın**

3 - Sonraki kısımda sizden hangi içeriklerinizde işlem yapacaksanız o bölümü seçin. Şuanda gönderiler üzerinde toplu silme işlemi yapacağız, bu yüzden Gönderiler sayfasına giriş yapın.

4 - Sonrasında açılan sayfada gönderilerinizi görüyor olmanız gerekiyor. Bu sayfadan silmek istediğiniz gönderileri seçin. Sonrasında en altda arşivle yada sil alanı görünecek. Buradan silmek yada arşivlemek arasında seçim yaparak işlemi bitirebilirsiniz.

Önerim arşivlemeyi seçin eğer resimlerden cidden kurtulmak istemiyorsanız. Böylece ilerde bir gün arşivlediğiniz resimleri geri getirebilirsiniz. Ancak artık görmek istemediğiniz resimler yani gönderiler varsa bunları sonsuza kadar toplu olarak silebilirsiniz.

Konuyla ilgili bilgi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Herhangi bir sorunda yardımcı olmaya çalışırız.

1 Beğeni

Böyle bir seçenek olduğundan bir haberdim. Teşekkürler harika bilgi :slight_smile:

1 Beğeni

Benimde haberim yoktu, biraz araştırma yapınca kullandım, işime yaradı. İllaki arayan çıkar diye ekledim :slight_smile:

1 Beğeni

Kesinlikle birilerine yarayacaktır.

1 Beğeni

Instagram’da Toplu Gönderi Silme Rehberi

Instagram, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir sosyal medya platformudur. Fakat kullanıcıların gereksiz olarak gördükleri eski resim, video veya gönderilerini silmek istedikleri zamanlar olabilir. İşte bu durumlarda, instagram’ın toplu gönderi silme özelliğini kullanabilirsiniz.

Toplu Instagram Gönderi Silme Yöntemi

Instagram uygulamasının iOS ve Android sürümlerinde mevcut olan toplu gönderi silme özelliği, gönderileri tek tek silmek yerine, hepsini bir kerede silmenize olanak sağlar. Bu özellik, ne yazık ki, instagram’ın web sürümünde bulunmamaktadır. İşte adım adım süreç:

1. Adım:

Instagram mobil uygulamasını açın ve profilinize gidin. Ekranın sağ üst köşesindeki üç çubuğu (menü ikonunu) tıklayın.

2. Adım:

Açılan menüyü kullanarak “Hareketlerim” kısmına gidin.

3. Adım:

Hareketlerim sayfasından “Gönderiler” kısmına tıklayın.

4. Adım:

Açılan sayfada, silmek istediğiniz gönderileri seçin. Seçim yaptığınızda ekranın altında bir “Sil” veya “Arşive Ekle” düğmesi belirecektir. Buradan yapmak istediğiniz işlemi seçin.

Seçtiğiniz gönderileri arşive eklemeyi seçerseniz, bu gönderiler yalnızca sizin tarafınızdan görülebilen bir bölümde saklanır ve her zaman geri getirme seçeneğiniz olur. Sil seçeneğini seçerseniz, seçtiğiniz gönderiler kalıcı olarak silinir.

Eğer hala sorularınız varsa veya bir sorunla karşılaşırsanız, her zaman yardımcı olmaya hazırız. Yardım veya bilgi almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

TERİMLER:

Hareketlerim: Instagram uygulamasında kullanıcıların kendi yaptıkları eylemleri gösteren bir bölüm.

Gönderiler: Instagram’da paylaşılan resimler, videolar veya hikayeler.

Arşive Ekle: Instagram’da kullanıcıların gönderilerini başkalarının gözünden saklamalarını sağlayan bir özellik. Arşivlenen gönderiler yalnızca kullanıcı tarafından görülebilir ve istenildiği zaman geri getirilebilir.