Başarı tesadüf müdür?

Başarı ve tesadüf aynı şey değildir basarmak için düzenli ve kontrollü bir hayatımız olmalı, tesadüfen başarılı olunmaz tesadüf tesadüftür başarı başarıdır. Hayatımızda iyi bir şeyler yasamak istiyorsak başarılarımız artırıp alternatiflerimizi çoğaltmaliyız.

1 Beğeni

Başarı tesadüf değildir ancak bazı tesadüfler başarılı olma yolunda bize başlangıç noktası yaratabilir. Buda başarıyı bize çekecek bir ortam oluşturabilir. Bazen tesadüfler olmadan başarı gelmeyebilir, her şeyi kişiye yormamak lazım. Bunun çok basit bir örneğini vereceğim, yakın zamanda gerçekleşen korona virüsü ile ilgili. Maske ve dezenfektan üreten bir girişimcinin bu kadar başarılı olabileceği bir an olabilir miydi ? Yani sabır, kalite, geliştirme, birazda tesadüf bir başarıyı daha da başarılı yapabilir.

Tesadüflerin olmadığı bir senaryoda başarıyı kişinin kendi karakteri ve sabrı getirir. İşine olan inancı, sevgisi ve beklentisi, onun üzerindeki tecrübesi, bilgi birikimi bir süre sonra meyvesini vermeye başlar. Ve başarı kaçınılmaz olur, siz artık istemeseniz de.

Bu çok yerinde bir benzetmeydi. :clap:

O kadar doğru bir kelime olmuş ki. İsteyen, çok çalışan, doğru seçimi yapan, çok zeki olan vs. tüm insanlar başarı sonucuna ne yazık ki ulaşamayabilir; imkan olmadıkça!

1 Beğeni

1 gönderiler var olan bir konu içinde birleştirildi: Dünyanın kütlesi (ağırlığı) değişiyor mu? Dünya ağırlaşıyor mu? yoksa hafifliyor mu?