Her şeye Rağmen Bir İlişkinin Yürümemesinin 9 Nedeni!

Bunu duymaktan nefret ediyoruz, itiraf etmekten nefret ediyoruz ama ne yazık ki bazen aşk bir ilişkiyi sürdürmek için yeterli olmuyor. Elbette önemlidir, ancak yapbozun yalnızca bir parçasıdır. Bütünü ele aldığımızda bir çok şeyin iyi bir ilişki için gerekli olduğunu anlıyoruz.

Bir bütün oluşturmak için birbirine uyması gereken başka önemli parçalar da var. Genellikle gözden kaçan bir şey var ki aşk, iki kişi gerektirir; çabalayan, eşit yatırım yapan ve yarı yolda buluşan iki kişi.

Bu kadar derinden sevmenin, aşkın iki kişi için yeterli olacağını düşündüğümüz her seferinde ilişkilerimizde başarısız oluyoruz. Asla değil. Her zaman bir şeyler eksik olacaktır.

Duygularınız doğru olsa bile ilişkinizin yürümemesinin en yaygın 9 nedenine bir göz atalım:

1. Gelecekle ilgili planlarınız aynı değildir

Iliskinizin devamli olacagini yada ilerde ayni evde yasayacaginizi dusunmuyorsaniz gercek bir hayalperest olarak kalabilirsiniz, cunku bu sekilde bir iliski yurutmek asla basariyla sonuclanmayacaktir.

Biriniz çocuk sahibi olmak istemiyor, diğeriniz onlarsız bir gelecek hayal edemiyor. Ve birbiriniz hakkında ne hissederseniz hissedin, bir noktada gerçekten istemediğiniz bir hayata imza atarsanız mutsuz olacağınız gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalacaksınız.

2. Çözülemeyen güven sorunları var.

Hepimiz ilişkilerin güven olmadan uzun sürmediğini biliyoruz. Yine de bazen bu güveni yeniden inşa etmek, işlerin yürümesini sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz çünkü birbirimizi çok önemsiyoruz ve bırakmak istemiyoruz.

Birisi bize ihanet ettiğinde veya herhangi bir şekilde onlardan şüphe etmemizi sağladığında, her zaman kurtulması zor, kalıcı bir şüphe tohumu vardır.

Er ya da geç, ayrılmaktan başka seçeneğin olmadığını göreceksin.

3. Ailesi sizi kabul etmiyor

Yutması zor bir hap çünkü ikinizle ya da sevginizle hiçbir ilgisi yok ama yine de ilişkinizi mahvediyor olabilirler.

Örneğin, kimsenin oğulları için yeterince iyi olmadığını düşünen anneler var. Bazı aile üyelerinin sizi kötü biri gibi göstermek istediği durumlar da vardır.

Ailesine bağlı ve yakınsa ve size kötü davrandıklarında onlara karşı koyamıyor veya saçma sapan şeylerle kafasını doldurmaya çalıştıklarında onları susturamıyorsa, sizi ayırmaları an meselesi olacaktır… Zaten sizin yanınızda durmuyorsa onu kapının önüne koymanız yerinde olacaktır. Hım cop toplama gününe denk getirmeyi unutmayın.

4. Her gün bir öncekinden daha dramatiktir.

Dıramasız bir ilişki için dua ediyorsun ama bu imkansız. Er yada geç mutlaka kavga edeceksiniz. Bazı dönemlerde bu artacak, bazen azalacak ama sessiz bir anınız olmayacak. Ama olsa ne güzel olurdu dimi…

Siz ve eşiniz 7/24 birbirinizin yanındasınız ve her zaman tartışacak yeni şeyleriniz olacaktır. En son ne zaman bütün bir haftayı barış ve uyum içinde geçirdiğinizi hatırlayamayacaksınız bile.

Her iki günde bir tartışmaya başladıysanız paylaştığınız inkar edilemez sevgiye rağmen, uyumlu değilsiniz. Olayları aynı fikirde göremiyorsunuz ve muhtemelen bunu başarma şansınız da yok. Mutlu olamadığınız bir ortamda ne kadar kalabilirsiniz ki?

5. “O gerçekten benim sonsuza dek aşkım mı?” kafanızın içinde dönmeye başladıysa

Ne kadar çabalarsanız çabalayın veya ne kadar yatırım yaparsanız yapın, ilişkinizde yolunda gitmeyen bazı şeyler olabilir. Her şeyin senin tarafından geldiğini hissediyorsun ve sevgiliniz yada eşiniz aktif bir katılımcı değil.

Seviyorsun ama aynı şekilde sevilip sevilmediğini bilmiyorsun ve bu seni yavaş yavaş öldürüyor. Bu yüzden belki daha iyi biri vardır hissinden kurtulamazsınız.

Sezginize güvenin. Mesele şu ki, sonsuz sevgimizle tanıştığımızda merak bile etmiyoruz, sadece biliyoruz. Her şey mükemmel değil ama birlikte kalmak isteyen ve birbirini koşulsuz seven iki kişi, iste farkı oluşturan budur.

6. Mesafeler bir süre sonra aşılamaz duvarlar örmeye başlar

İlişkiler zor olabilir. Uzun mesafeli ilişkiler daha da zor olabilir. Aynı şehirde, aynı ülkede yaşamadan, hatta aynı kıtayı görmeden ilişki sürdürmek son derece zordur.

Bir gün aynı yerde yaşamayı planlamıyorsanız, ikiniz de taşınmaya istekli değilseniz, o zaman sadece kaçınılmaz olanı geciktiriyorsunuzdur. Sonsuza kadar uzun mesafeli bir çift olamazsın, değil mi?

7. Şehvet, ilişkinizde bilinmeyen bir kavramdır.

Yolun bir yerinde, cinsel heyecan ortadan kalktı ve artık sadece aynı daireyi paylaşan iki arkadaşsınız ya da birbirinizin yalnız kalmasını engelliyorsunuz. Gerçek anlaşma bu değil.

Diğer olası senaryo ise, o kişiye karşı güçlü dostluk duyguları geliştirdiğiniz ve kıvılcımın daha sonra ateşleneceğini düşündüğünüz için bu ilişkiye girmiş olmanızdır. Bunu sana söylediğim için üzgünüm ama bu asla olmayacak.

Kimya, arzu, çekim ve seks, bir ilişkiyi arkadaşlıktan ayıran şeylerdir ve en önemli bileşenler olmasalar da büyük bir rol oynarlar. Bir dakika, aslında seks çok büyük bir rol oynar, farkında olmasanızda onun eksikliği dünyanın en büyük askını bile söndürebilir. Nadiren ayakta kalanlar olacaktır, tabi iki tarafında buna artık ihtiyacı kalmadıysa.

8. Kıskançlık

Her ilişkide makul miktarda kıskançlık olduğuna inanıyorum ve bu sorun değil. Hatta bazen gurur verici olabilir. Ancak bu sağlıklı sınır aşıldığında, bir ilişki cehenneme dönüşebilir.

Partneriniz her hareketinizi bilmek istiyorsa, karşı cinsten biriyle her konuştuğunuzda sinirleniyorsa, sizi sebepsiz yere aldatmakla suçluyorsa, çok kıskandığını ve sizi zihinsel olarak boğduğunu söyleyebilirsiniz. Bu şartlar altında sağlıklı bir ilişki maalesef mümkün olmayacaktır. Kendisini düzeltemiyorsa, fazla uzatmadan bu isi sonlandırmanız en doğru hareket olacaktır.

9. Kötü niyetli

Bunun sağlıksız bir ilişki olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Kendinizi herhangi bir rahatsız edici durumda bulursanız mümkün olan en kısa sürede bu ilişkiden ayrılmalısınız.

Birçok kadının, kendisine verdiği tüm zihinsel veya fiziksel zarara rağmen istismarcısını sevdiğini söylediğini duyuyoruz. Hissettikleri bu sağlıksız bağı koparmak gerçekten çok zor ama ne kadar erken olursa o kadar iyi.

Gerçek aşk seni asla hiçbir şekilde incitmez; diğer her şey yalan.

Kaynak: