18 Şubat '18,Pazar
Üyelikİş İlanları
Yardım
   Anasayfa Üye Giriş Üye Kayıt Nasıl Soru Sorulur? Kurallar SSS Puan Sistemi Bize Yazın
   
     Yardım    

Genel yardım sayfası
sorucevap.com 'a soru sormanın özelliği nedir?
sorucevap.com 'a sorduğunuz sorular aynı anda onbinlerce kişiye birden sorulmuş olmaktadır. Bu da sizin en doğru ve en güncel bilgiye en çabuk ve en zahmetsiz şekilde ulaşmanızı sağlamaktadır. 
  
Soruları kimler cevaplıyor?
sorucevap.com da soruları yine üyelerimiz cevaplamaktadır. Üyemiz olan her kullanıcı kurallarımıza bağlı kalarak dilediği soruları cevaplayabilmektedir.
 
sorucevap.com 'da soru cevaplamanın kazancı nedir?
sorucevap.com 'da verilen cevaplardan sadece soru sahipleri değil bu siteyi ziyaret eden onbinlerce kişi faydalanabilmektedir. Böylelikle paylaştığınız her bilgi ve tecrübe, sizin adınıza çok değerli bir hizmete dönüşmüş olacaktır. Ayrıca kazandığınız uzman puanları sayesinde uzmanlık alanınızda isminizi duyurabilir, arkadaşlarınızla yada diğer kullanıcılarla yarışabilir veya sponsorlarımızın verdiği birbirinden güzel ödülleri kazanabilirsiniz.
   
Cevabın doğru olduğuna kim karar veriyor?
Sorduğunuz bir soruya gelen bir cevabın doğru olup olmadığına yine siz kanaat getirmektesiniz. Bu da sizin aradığınız cevabı bulabilmenizi sağlamaktadır.
 
Neden bir puanlama sistemi var?
Bir puanlama sisteminin gerekliliği sorucevap.com uzmanlarını ödüllendirebilmemiz ve bilgi içeriğindeki kaliteyi koruyabilmemiz için ortaya çıkmıştır.
 
kp nedir? up nedir?
kp, kullanıcı puanıdır. Sponsorlara tıklayarak kazandığınız, soru sorarken,ders,ipucu,örnek uygulama okurken harcadığınız puandır. up ise, uzman puanıdır. Bir soruyu doğru olarak cevapladığınızda yada ders,ipucu veya örnek uygulamalarınız okunduğunda kazandığınız puandır. Bu puan kullanıcı puanı gibi harcanamaz. Kazandığınız uzman puanlarıyla bölüm sıralamarına girip sponsorlarımızın verdiği ödülleri kazanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.
 
Neden her bölümün puanı farklı?
Her bölümün uzman ve kullanıcı puanlarının farklı olmasının sebebi, her bölüm için uzmanlarımızı ayrı ayrı ödüllendirebilmek amacını taşımaktadır. Bunun için geliştirdiğimiz bölüm sponsorluğu mantığıyla her bölümün kullanıcı puanı ve uzman puanı farklı tutulmuştur. Bu da uzmanlarımızın her bölüm için gösterdikleri özveri ve başarıyı ödüllendirebilmemizi sağlamaktadır.
   
Uzman Puanı kazanmak için hile yapılamaz mı?
Geliştirdiğimiz ilişkilendirme sistemiyle hile yapılma riskini en aza indirgemiş bulunmaktayız. Buna ek olarak
sistemimizde gerçekleşen tüm olaylar sistem yöneticilerimiz tarafından an ve an takip edilmektedir. Hile yapmaya kalkan veya kurallara uymayan kullanıcılarımız derhal sistemden uzaklaştırılmaktadır.
 
Sponsora tıkladığım halde Kullanıcı Puanı vermiyor. Neden?
Kullanıcı puanı alabilmeniz için daha önce giriş yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda o sponsora aynı gün içinde daha önce tıklamamış olmanız gerekmektedir. Bir sponsora aynı gün sadece 1 defa tıklayıp puan alınabilmektedir.
  
Sisteme giriş yaptığımda karşıma "Uzaklaştırıldınız!" yazısı çıkıyor. Ama bahsettiği kullanıcı ben değilim. Sebebi nedir?
Bunun iki sebebi olabilir:
1) Uzaklaştırılan kullanıcı ile aynı ilişki grubunda yeralmanız:  (bkz İlişkili Kullanıcı ve İlişkili Grubu Nedir? )
2) Uzaklaştırılan kullanıcı ile aynı IP adresini kullanıyor olmanız: Bu durumda sistem yöneticine e-mail atarak bu IP adresindeki kilidi kaldırmasını talep edebilirsiniz.
 
Bazı kullanıcılar için ödeme yapamıyorum, sebebi nedir?
Bunun sebebi bu kullanıcı ile aynı ilşki grubunda yeralmanızdır. (bkz İlişkili Kullanıcı ve İlişkili Grubu Nedir? )
    
İlişkili Kullanıcı ve İlişkili Grubu Nedir?
Aynı makineden giriş yapmış olan kullanıcılar sistemde ilişkili olarak kaydedilirler. İlişkili kullanıcılar başka kullanıcılarla ilişkilendiğinde bu grup daha da büyür. Örnek vermek gerekirse; Ahmet ve Mehmet aynı makineden sorucevap.com 'a giriş yapmış olsunlar. Bu durumda Ahmet ve Mehmet aynı ilişki grubuna alınırlar. Daha sonra Mehmet, Ayşe'nin makinesinden giriş yapmış olsun. Bu durumda sistem Ahmet,Mehmet,Ayşe 'yi bir grup olarak işaretler. Her ne kadar Ahmet ile Ayşe aynı makineden giriş yapmamış olsalar bile sistem ikisini ilişkili olarak kabul edecektir. Bu durumda :
1) Bu kullanıcılar birbirlerinin sorularına cevap veremezler.
2) Bu kullanıcılar birbirlerinin ders,ipucu ve örnek uygulamaları için ödeme yapamazlar.
3) Bu kullanııclardan biri sistemden uzaklaştırılırsa hiç biri sisteme giriş yapamaz.
 
Nasıl bölüm sponsoru olunuyor? Şartları nedir?
Bölüm sponsoru olmanın temel amacı, sponsor olmak istediğiniz bölümde içeriğe katkıda bulunarak üyelere bilgi verici ders, makale, ipucu sunulması ve bölüm birincisini ödüllendirilmesidir.
Lütfen Sponsorluk ile ilgili ayrıntılı bilgi isteyiniz!


Anasayfa  |   Üye Giriş  |   Üye Kayıt  |   Bilişim Teknolojisi  |   Bilim & Kültür  |   İş & Meslek  |   Yaşam & İnsan  |   Yardım
Sponsorluk  |   Reklam  |   İletişim


 © Copyright 1999 - İNOPSİS ®
sorucevap.com, bir İNOPSİS Endüstriyel Yazılım Hizmetleri Ltd. Şti. ® hizmetidir.


Güvenli İnternet'i Desktekliyoruz