18 Şubat '18,Pazar
Üyelikİş İlanları
Yardım
   Anasayfa Üye Giriş Üye Kayıt Nasıl Soru Sorulur? Kurallar SSS Puan Sistemi Bize Yazın
   
     Yardım    

Genel yardım sayfası

    Sistemimizde soru sorabilmek için öncelikle kayıtlı üyemiz olmanız gerekmektedir.Bunun için ücretsiz üyelik formumuzu doldurmanız yeterlidir, hesabınız hemen aktif hale gelecektir. Daha sonra soru sormak istediğiniz bölüme gelerek sol menüden veya Soru ve Cevaplar listesinde bulunan "Soru Sor!" linkine tıklayınız. Karşınıza gelen Soru Formundaki soru başlığı, soru metni, soru puanı bilgilerini doldurarak sorunuzu onaylayınız. Soru puanı için o bölümdeki kp bakiyenizin yeterli olması gerekmektedir (bkz Kullanıcı Puanı). Eğer yeterli değilse bulunduğunuz bölüm sponsorlarına tıklayarak kp kazanabilirsiniz.
    Soru formundaki "Bu soruya cevap yada mesaj geldiğinde beni haberdar et" seçeneğini tıklarsanız sorunuz için bir mesaj yada cevap yazıldığında hem sistem mesajı hemde email yoluyla haberdar edilirsiniz. Sorular bulundukları duruma göre üç kategoride listelenir.

Cevaplanmamış: Sorular ilk girildiklerinde bu kategoriye girmektedirler. Cevaplanmamış sorular için mesaj yada cevap girilebilmektedir.
 
Onay Bekleyen: Cevap verilmiş fakat cevap soru sahibi tarafından kabul yada reddedilmemiş sorulardır.Bu sorular için cevap yada mesaj girilememektedir.
 
Cevaplanmış: Cevaplanmış sorular verilen herhangi bir mesaj yada cevabın cevap olarak kabul edildiği sorulardır. Bu sorular için mesaj girilebilmektedir fakat uzman puanı kazanma şansı yoktur.
 


Sorunuza cevap geldiğinde..
    Sorunuza iki tür yanıt gelebilir. Bunlar:

 Mesaj: Sorunuza gelen mesajlarla ilgili olarak mutlaka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.Ancak dilerseniz mesajın en alt kısmında bulunan
"Seçenekler" butonuna basarak(bkz Şekil 2a) çıkan ekrandan mesajı doğru cevap olarak seçebilirsiniz (bkz Şekil 2b). Cevabı onaylamak için önce cevabı veren uzmana verdiğiniz notu seçip(1) "Kabul Et!" butonuna(2) tıklamanız gerekmektedir. Verdiğiniz nota göre cevap veren uzmana Soru Puanı x Not Çarpanı kadar uzman puanı eklenir. Bu işlemden sonra sorunuz "Cevaplanmış" kategorisine girer.
 
 
Şekil 2a


Şekil 2b

 
Cevap: Sorunuza gelen cevaplar sorunuza başka bir cevap yada mesajın eklenmesine izin vermeyeceğinden, cevapları onaylamanız veya reddetmeniz gerekmektedir(bkz Şekil 2b). Cevabı onaylamak için önce cevabı veren uzmana verdiğiniz notu seçip(1) "Kabul Et!" butonuna(2) tıklamanız gerekmektedir. Verdiğiniz nota göre cevap veren uzmana Soru Puanı x Not Çarpanı kadar uzman puanı eklenir. Bu işlemden sonra sorunuz "Cevaplanmış"
kategorisine girer. Cevabı reddetmek içinse "Reddet!" butonuna(3) tıklamanız yeterlidir.Cevabı reddettiğiniz takdirde, cevabı veren uzmandan Soru Puanı / 5  kadar uzman puanı ceza olarak düşülür.
   

Şekil 2c

Kabul edilmiş cevaplar daha sonra resmiyle simgelenir. Kabul edilmemiş cevaplar ise resmiyle simgelenir.

 Anasayfa  |   Üye Giriş  |   Üye Kayıt  |   Bilişim Teknolojisi  |   Bilim & Kültür  |   İş & Meslek  |   Yaşam & İnsan  |   Yardım
Sponsorluk  |   Reklam  |   İletişim


 © Copyright 1999 - İNOPSİS ®
sorucevap.com, bir İNOPSİS Endüstriyel Yazılım Hizmetleri Ltd. Şti. ® hizmetidir.


Güvenli İnternet'i Desktekliyoruz