Sorucevap.com Üyelik Sözleşmesi

"Sorucevap", Sorucevap.com hizmet ve servislerinden yararlanan kişi ve/veya kurum "Kullanıcı" olarak anılacaktır , Aşağıda şartlarını okuyacağınız anlaşma, "Sorucevap 'ın" Sorucevap.com üyelerine kullanıcılarına hangi şartlarda hizmet vereceğini belirler. Sorucevap aşağıdaki anlaşma şartlarına uyulmadığı takdirde kullanıcıların Sorucevap.com üyeliklerini süresiz olarak dondurma ve/veya iptal etme hakkına sahiptir. Üye olan her kullanıcı aşağıdaki anlaşmanın bütün şartlarını otomatik olarak okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır .
Sorucevap.com üyeliği, dileyen tüm internet kullanıcılarının alabilecekleri, Sorucevap tarafından sağlanan bir çok servis ve/veya ürün kullanımı için gerekli üyelik sistemidir. Kullanıcı, Sorucevap.com üye adı ve şifresi ile, Sorucevap tarafından sağlanan servislere giriş yapar ve hizmet alır. Sorucevap.com kullanıcı adları kişiye özeldir ve bir kullanıcı adı başka bir üye tarafından alınamaz ve/veya kullanılamaz. Sorucevap.com şifresi sadece kullanıcı tarafından bilinir. Şifre hiçbir şekilde Sorucevap yetkilileri ve/veya 3. şahıslara iletilemez ve verilemez. Şifrenin oluşturulması ve korunması tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. Sorucevap ; Sorucevap.com şifresinin kullanımından doğabilecek her hangi bir problemden kesinlikle sorumlu değildir.

Sorucevap.com üyeliği Sorucevap.biz servisi, Sorucevap tarafından sağlanan, kullanıcıların Sorucevap.com üye ismi ve şifreleri ve/veya ayrı bir Sorucevap.com kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabilecekleri, ücretsiz bilgi servisidir. Kullanıcının, Sorucevap.biz hizmetini alabilmesi için Sorucevap.com hesabı açtırması gerekmektedir. Kullanıcı, Sorucevap.com üyeliğine ait 1 adet Sorucevap.com hesabı açtırabilir. Dileyen kullanıcılar, birden fazla Sorucevap.com üyeliği sahibi olabilir ve sahip olduğu üyelikle birden fazla Sorucevap.com hesabı açtırır ve kullanır.

Genel Hükümler

Madde 1: Sorucevap , Sorucevap.com Üyelik Kayıt Bilgi Formu'nu eksiksiz ve geçerli olarak dolduran herkes için üyelik hakkı sağlanır. Kullanıcı kendisine ait olmayan ''gerçek isim ve soyadları'' üye ismi olarak kullanamaz. Sorucevap.com üyelik onay işlemlerinin tamamlanabilmesi için, kayıt formunda geçerli ve aktif olan bir e-posta adresi bildirilmesi zorunludur. Sorucevap, bu e-posta adresine, Sorucevap.com üyelik onayı için bir e-posta mesajı gönderir. Kullanıcı olmak isteyen birey ve/veya kurum 24 saat içinde bu onay e-posta mesajında anlatılan işlemleri yapmazsa üyeliği otomatik olarak iptal edilir.

Madde 2: Sorucevap hiçbir ihtarda bulunmadan Sorucevap.com üyeliğini ve/veya Sorucevap.biz servisini herhangi bir zamanda durdurma ve/veya sona erdirme hakkını elinde bulundurmaktadır.

Madde 3: Sorucevap , bir kullanıcının Sorucevap.com üyelik bilgilerini gizli tutar.Ancak aşağıdaki koşullardan biri ve/veya birkaçının gerçekleşmesi durumunda, Sorucevap , Sorucevap.com üyelik bilgilerini araştırma, açıklama ve gerekirse kullanıcı hakkında yasal takip başlatma hakkına sahiptir.

Madde 3.1: Resmi makamlardan Sorucevap.com kullanıcısına yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde.

Madde 3.2: Sorucevap.com kullanıcısının, Sorucevap sistemlerinin ve/veya hizmetlerinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj ve/veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde.

Madde 3.3: Yukarıdaki maddelerden ötürü Sorucevap.com üyeliği iptal edilmiş bir üyenin, yeniden üye olarak sözleşme ihlalini tekrarlaması halinde.

Madde 4: Sorucevap.com üyelik bilgilerinde bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı mahfuzdur. Aksi takdirde doğabilecek kanuni itilaflarda, Sorucevap bu uyarıyı yaptığından dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Madde 5: Sorucevap.com üyeliğinin açılması ve Sorucevap.com Kimlik sayfalarına üye olunması, bu sayfaların sonsuza kadar saklanacağı manasına gelmez. Sorucevap kullanıcılara; Kimlik sayfaları ve Sorucevap.com üyeliklerinin ne kadar süreceği hakkında hiçbir garanti vermez.

Madde 6: Sorucevap kullanıcının, Sorucevap.com üyelik başvurusuna yazdığı her bilgiyi doğru olarak kabul eder. Bu bilgilerin yanlış ve/veya hatalı olmasından dolayı meydana gelebilecek herhangi bir teknik ve/veya kanuni arzdan sorumlu değildir.

Madde 7: Sorucevap kendi sitesinin üzerinden yapılan ve zarar vereceğine inandığı her türlü haberleşmeyi, sayfa yayınını ve bilgi aktarımını yukarıda yazılı şartlar dahilinde istediği zaman kesme hakkını saklı tutar.

Madde 8: Sorucevap , Sorucevap.biz kotasını azaltma ve/veya arttirma veya her hangi bir kullanicinin Sorucevap.biz kotasini iptal etme hakkına sahiptir.
Madde 9: Sorucevap.com şifresi sadece kullanıcı tarafından bilinir. Şifre hiçbir şekilde Sorucevap yetkilileri ve/veya 3. şahıslara iletilemez ve verilemez. Şifrenin oluşturulması ve korunması tamamen kullanıcının sorumluluğundadır.

Madde 10: Sorucevap.com üyeleri, kullanmış oldukları hesaplarından ırkçı, ayrılıkçı, ahlak dışı, tehdit edici, ayrımcı, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, tabi olduğu diğer ülkelerin yasalarına ve uluslararası yasalarca belirtilmiş hükümlere aykırı mesaj ve/veya içerik gönderemez.

Madde 11: Sorucevap , Sorucevap.biz servisi içerisinden gönderilen içerikten sorumlu tutulamaz. Sorucevap böyle bir durumda kullanıcı hakkında yasal takip başlatma ve Sorucevap.biz ve/veya varsa Sorucevap hesabını sona erdirme hakkını saklı tutar.

Madde 12: Sorucevap , Sorucevap.com üyelerine; Sorucevap.com üyelik işlemlerinde kullanılan e-posta e-posta hesabına ve de sisteme kayıt edilen GSM numarasına süresiz ve/veya sınırsız olarak, bilgi, haber, reklam ve/veya diğer içerikli e-posta ve SMS mesajları gönderebilir.

Madde 13: Sorucevap , Sorucevap.biz e-posta servisi üzerinden gönderilen ve zararlı olarak nitelendirilebilecek haberleşme, yayın ve bilgi aktarımınından kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Madde 14: Yukarıdaki şartlara uymama halinde doğabilecek ihtilaflarda İstanbul Mahkemeleri görevlidir. Bu gibi durumlarda Sorucevap.com kullanıcıları mahkemenin vereceği yaptırımlardan da birinci derecede sorumlu tutulacaklardır.

Madde 15: Sorucevap bu anlaşmanın herhangi bir maddesini bir uyarı göndererek değiştirme, yenileme ve/veya iptal etme hakkına sahiptir. Sorucevap.com kullanıcısı olan her birey ya da kurum, bu maddeleri okumuş kabul edilir ve sonradan hiç bir itiraza mahal verilmez. Sorucevap anlaşma üzerinde yapacağı değişiklikleri e-posta ile bütün üyelere duyurur. Kullanıcıların değişikliklere itirazı halinde Sorucevap.com üyelikleri süresiz olarak dondurulabilir ve/veya iptal edilir.

Madde 16: Sorucevap.com kullanıcıları, diledikleri an tek taraflı olarak üyeliklerini iptal ettirebilirler. Ancak iptal işlemi, söz konusu kullanıcıların üyelikleri sırasında gerçekleştirdikleri icraatlerin sorumluluğunun sona erdiği anlamına gelmez.

Madde 17: Sorucevap ile Sorucevap.com ve/veya Sorucevap.biz kullancıları arasında ve/veya kullanıcıların kendi aralarında ortaya çıkabilecek ihtilaflarda, Sorucevap 'nin elektronik yayınları delil olarak kabul edilir.

Sorucevap.com kullanıcısı olan her birey ve/veya kurum bu anlaşmanın bütün hükümlerini okumuş ve kabul etmiş sayılır!


Sorucevap üyelik kaydının, sorulan soruların, yazılan makalelerin silinmesi 50 TL hizmet ücretine tabidir.